Dycha Justynów – Janówka po raz piętnasty!

15. Dycha Justynów – Janówka w tym roku odbędzie się 1 czerwca! W programie imprezy tradycyjnie znajdziecie bieg na dystansie 10 kilometrów, marsz Nordic Walking na ok. 7 km trasie oraz biegi dla dzieci. Start zapisów zaplanowany jest na 15 marca – formularz zgłoszeniowy dostępny będzie na stronie www.justynow-janowka.pl

15 lat Dychy Justynów – Janówka

Dycha Justynów – Janówka organizowana jest od 15 lat w Justynowie. Od wielu lat start i meta wytyczone są na stadionie LZS Justynów, a trasy biegu i marszu wytyczone są na terenie lasu Gałkowskiego o bardzo ciekawym ukształtowaniu terenu. Jak to się zaczęło?

Pomysł na bieg powstał spontanicznie, sam biegałem startowałem w triathlonach i pomyślałem, że to fajny pomysł na promocję terenów gdzie mieszkam i trenuje – mówi Krzysztof Józefowicz, organizator i pomysłodawca imprezy, dodając w pierwszej edycji wystartowało ok 100 osób, na pewno nie sądziłem, że zrobimy tyle edycji, że impreza będzie co roku przyciągać tylu zawodników i angażować lokalną społeczność w działania organizacyjne.

Biegi dla dzieci

Dycha Justynów – Janówka to również biegi dla dzieci i młodzieży, które rywalizować będą w czterech grupach wiekowych. Trasy dla najmłodszych wytyczone będą na terenie stadionu im. Andrzeja Lasoty w Justynowie. Formularz dostępny jest na stronie www.justynow-janowka.pl. W biegach dla dzieci liczba miejsc jest również ograniczona.

Szczegóły zawodów w tym regulamin imprezy i formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie internetowej Dychy Justynów-Janówka: www.justynow-janowka.pl oraz na profilu imprezy na Facebooku

foto: Iza Górska

Powiązane Posty