Łódź Business Run pobiegnie po raz piąty

W niedzielę (2 września), o godz. 10:30 wystartuje Łódź Business Run, część największej w kraju charytatywnej sztafety fundacji Poland Business Run. Pieniądze z opłat startowych i dobrowolnych wpłat są przeznaczane pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową. Pięcioosobowe zespoły wystartują z al. Kościuszki na wysokości Piotrkowskiej 217. Tam też jest meta, a okrężna trasa ma około 4 km.

To już siódma edycja Poland Business Run. Gospodarzami wydarzenia są także Kraków, Warszawa, Rzeszów, Wrocław, Poznań, Gdańsk, Katowice i Lublin. W Łodzi pobiegną po raz piąty i właśnie na piątkę spisali się biegacze, bo jeszcze przed terminem wypełnili limit 2500 miejsc. To łódzki rekord tej imprezy. Tym samym będzie to jeden z największych biegów odbywających się w tym mieście. Na dodatek już teraz wiadomo, że uda się uzbierać rekordową sumę pieniędzy. Rok temu było 150 tys. zł, a teraz jest już ponad 180 tys. zł.

Osoby biorące udział w sztafecie pomogą niepełnosprawnym ruchowo beneficjentom. W Łodzi pomogą na pewno czterem osobom – Danielowi Wosieckiemu, Agnieszce Cydejko, Wojciechowi Wlaźle i Annie Łomotowskiej. 

– W 2017 r. udało się zebrać ponad 1,6 mln złotych na pomoc w zakupie protez i sfinansowaniu rehabilitacji dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Mamy nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze lepiej – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – W całej Polsce pobiegnie z nami rekordowa liczba ponad 23 tys. osób.

W Poland Business Run angażują się tysiące osób – biegacze, wolontariusze, ambasadorzy i sponsorzy. Szczytny cel, promocja aktywnego stylu życia, a przy okazji integracja pracowników polskich firm sprawiły, że impreza cieszy się dużym zainteresowaniem. 

Akcja od samego początku łączy pomaganie, promocję aktywnego stylu życia i integrację społeczności lokalnej z biznesem. Występ w Poland Business Run to dla wielu firm już coroczna tradycja. 

– Pracownicy dobierają się w 5-osobowe drużyny i wspólnie trenują, przygotowując się do biegu. Na starcie ramię w ramię stają managerowie, członkowie zarządu i pracownicy różnych działów, a osoby, które nie biegną, organizują transparenty i firmowy doping. Uczestnicy cenią nasz bieg za możliwość integracji, dobrą zabawę, a przede wszystkim  poczucie, że wspólnie robimy coś dobrego – komentuje Marta Hernik, z fundacji Poland Business Run.

W związku z organizacją biegu 2 września częściowo (w godzi 9:30-14:30) będą zamknięte ulice: al. Kościuszki (od ul. Wólczańskiej do al. Mickiewicza; zamknięta od godz. 18 1 września), ul. Wólczańska (od Skorupki do Mickiewicza), ul. Żwirki (od Piotrkowskiej do Żeromskiego), wschodnia nitka ul. Żeromskiego (od Radwańskiej do Mickiewicza) i ul. Radwańska (od. Piotrkowskiej do Wólczańskiej).

Powiązane Posty