LCJRun – limit uczestników został zwiększony

Zapisy na LCJRun, czyli biegu po pasie startowym łódzkiego Portu Lotniczego im. Władysława Reymonta, zakończyły się w ekspresowym tempie. Limit 650 zawodników w dniu uruchomienia zapisów zakończył się w niecałe dwie i półgodziny czyniąc łódzki bieg jednym z najpopularniejszych w Polsce jeszcze przed startem zawodów. Po tygodniu odbyła się druga tura zapisów, w której dostępne było 120 miejsc. Tym razem wystarczyły 3 minuty by ponownie na listach startowych znalazł się komplet zawodników.

Tak duże zainteresowanie LCJRun mocno nas zaskoczyło. Jak to się mówi, po cichu liczyliśmy, że pomysł biegu po pasie startowym będzie cieszył się sporym zainteresowaniem, ale nie sądziliśmy, że aż tak dużym – mówi dyrektor biegu Bartłomiej Sobecki. – Praktycznie zaraz po wyczerpaniu się limitu wystąpiliśmy do Prezesa Portu Lotniczego w Łodzi z zapytaniem czy jest szansa zwiększyć limit uczestników. Na odpowiedź musieliśmy chwilę poczekać, ale na szczęście Pan Przemysław Nowak, Prezes Lotniska, w pełni popiera naszą inicjatywę – dodaje Sobecki.

Tak duże zainteresowanie zawodami zaskoczyło również gospodarza zawodów czyli Port Lotniczy im. Wł. Reymonta w Łodzi.

Byliśmy bardzo zaskoczeni informacjami od organizatorów, że pierwszy limit (650 zawodników) został wyczerpany w niecałe 3 godziny. Przez kilka następnych dni otrzymywaliśmy informacje, że wiele osób nie zdążyło się zapisać a chcą pobiec po pasie startowym. Po konsultacjach ze służbami odpowiadającymi za bezpieczeństwo na terenie lotniska wspólnie ustaliliśmy, że w zawodach będzie mogło wziąć udział dodatkowe 100 osób. Mamy nadzieję, że dzięki temu jeszcze więcej osób polubi bieganie, a co dla nas najważniejsze zyska na tym promocja Portu Lotniczego przekonuje Ewa Bieńkowska – rzecznik prasowy Lotniska. – Kto wie, może i ja się skuszę – zapowiada.

Zapisy do LCJRun zostaną ponownie uruchomione 14 kwietnia o godzinie 14:00. Limit zostanie zwiększony o dodatkowe 100 miejsc – zapisy zostaną zamknięte w momencie wyczerpania limitu uczestników bądź 22 kwietnia 2014 r. Szczegółowe informacje o zawodach odstępne są na stronie www.lcjrun.pl.

Powiązane Posty