Rusza drugi sezon CITY TRAIL w Łodzi

Już w niedzielę, 8 listopada odbędzie się pierwszy w edycji 2015/2016 bieg w ramach ogólnopolskiego cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. To 5-kilometrowe biegi przełajowe organizowane w Parku 3 Maja – kontynuacja Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. Trasa zawodów pozostaje bez zmian względem poprzedniego sezonu – start i meta będą na stadionie Łodzianka, a po drodze na zawodników czeka jeden, solidny podbieg. W zawodach startują też dzieci i młodzież – na dystansach od 300m do 2km – w pięciu kategoriach wiekowych.

Tegoroczne nowości to zdrowe węglowodanowe przekąski – wafle kukurydziane Good Food oraz napój izotoniczny Etixx, które będą czekać na biegaczy w bufecie. Również po biegu każdy będzie mógł skorzystać ze specjalnej Strefy Fizjo/Orto Angelini, w której do dyspozycji zawodników będą masażyści oraz lekarz ortopeda. 

Zwycięzcami poprzedniej edycji zawodów zostali Monika Kaczmarek i Grzegorz Petrusiewicz. W CITY TRAIL regularnie startuje Agata Matejczuk – brązowa medalistka mistrzostw świata w biegu 24-godzinnym (w drużynie), ultramaratonka. – Będzie to już mój trzeci sezon w tym przełajowym cyklu. To był nasz wspólny pomysł – mój i mojego męża. Na ogół startowaliśmy rodzinnie, bo dzieci też biegały ze swoimi rówieśnikami – mówi Agata. – Takie starty orzeźwiają w ciężkich jesiennych, czy zimowych treningach, a przy okazji można się sprawdzić i choć, to zupełnie nie mój dystans, lubię biegać w przełajach.

Do biegów można zapisać się w dwojaki sposób: rejestrując się na stronie http://citytrail.pl/login i płacąc za pomocą elektronicznego systemu – pojedynczy start to 15 zł, karnet 6 biegów w jednym mieście – to koszt 60 zł lub dokonując zapisu w biurze zawodów w dniu imprezy – wtedy koszt jednego startu to 20 zł. Zapisy na stronie internetowej do pierwszego biegu zostaną zamknięte w czwartek, 5 listopada o godz. 23:59. 

Terminy kolejnych imprez to: 6 grudnia, 3 stycznia, 24 stycznia, 14 lutego i 6 marca. 

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InessSport, a lokalnym Partnerem – MOSiR Łódź. 

 

foto by Sebastian Nowakowski

Powiązane Posty