CITY TRAIL Łódź: pobiegną po raz ostatni

W niedzielę, 10 marca w Parku Baden-Powella odbędzie się piąty bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Będą to ostatnie w sezonie 2023/2024 zawody w ramach tego przełajowego cyklu w Łodzi. Organizatorzy zapewniają, że będzie wyjątkowo, a to za sprawą pamiątkowych medali.

Biegi CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden są organizowane w formule Grand Prix. Sezon 2023/2024 rozpoczął się w pierwszy weekend listopada. W ramach jednej edycji odbywa się pięć biegów – zawsze na tej samej, 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella. Zawodom dla dorosłych towarzyszą krótsze biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior, na dystansach od 200 m do 1 km. Klasyfikacja generalna jest tworzona na podstawie trzech najlepszych wyników. I to właśnie trzy biegi należy ukończyć, by otrzymać medal. Pamiątki będą wręczane podczas niedzielnego biegu, a także w dniu oficjalnego zakończenia sezonu, które odbędzie się 18 marca, w sklepie „Trucht„. Tego dnia swoje nagrody odbiorą najszybsze biegaczki i najszybsi biegacze edycji – zarówno w klasyfikacji open, jak i wiekowych. Zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet znamy już triumfatorów klasyfikacji generalnej. Są to Maksymilian Zawiślak i Beata Klimek.
Medal za trzy biegi – ta zasada wyróżnia nasze wydarzenie. Takie rozwiązanie ma na celu podkreślenie cykliczności CITY TRAIL, ale przede wszystkim zależy nam na motywowaniu do regularnej aktywności fizycznej. Okres jesienno-zimowy jest trudny dla biegaczy, część z nich zawiesza treningi na ten czas, a my staramy się przekonywać, że warto biegać o każdej porze roku. Oczywiście czasami warunki bywają bardzo niesprzyjające, ale zdecydowanie częściej odpuszczanie aktywności wynika z braku odpowiedniej motywacji. Nasze biegi pomagają w utrzymaniu jej na wysokim poziomie. I bardzo nas cieszy fakt, że w niedzielę rozdamy kilkaset zdecydowanie zasłużonych medali! Piotr Książkiewicz, współorganizator biegów CITY TRAIL

Biegi CITY TRAIL są organizowane w Łodzi od 2014 roku (fot. Konrad Ciężki)

Harmonogram imprezy
Biegi CITY TRAIL charakteryzują się stałym harmonogramem imprezy. Biuro zawodów zaczyna pracę o godz. 8:30. Od 9:20 biegają uczestnicy CITY TRAIL Junior. O 10:45 organizowana jest wspólna rozgrzewka, a o 11:00 startuje bieg główny na 5 km. ​


Zapisy do biegów
Rejestracja do biegów odbywa się w panelu zapisów na stronie www.citytrail.pl – do środy, 6 marca włącznie. Po tym terminie dopisanie do listy startowej będzie możliwe w biurze zawodów – w dniu biegu. Biuro zawodów będzie zlokalizowane w pobliżu Motodromu, w Parku Baden-Powella. Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej wydarzenia, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.
Zawody CITY TRAIL odbywają się w jedenastu miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Powiązane Posty