CITY TRAIL Łódź: ostatni bieg edycji

W niedzielę, 10 marca na ścieżkach Parku Baden-Powella odbędzie się szósty – ostatni w sezonie 2018/2019 bieg w ramach przełajowego cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Elektroniczne zapisy do imprezy trwają do końca dnia w środę, 6 marca. Podsumowanie edycji z rozdaniem pamiątkowych medali i nagród jest zaplanowane na 28 marca.

Kończąca się właśnie edycja cyklu CITY TRAIL rozpoczęła się w Łodzi w pierwszy weekend października 2018. W kolejnych miesiącach zawodnicy rywalizowali w przeróżnych warunkach – na ścieżkach nie brakowało błota, kałuż i lodu. Wszystkie biegi zostały rozegrane na tej samej, 5-kilometrowej pętli, ze startem i metą w okolicy Motodromu w Parku Baden-Powella. Najlepszą w sezonie okazała się Zuzanna Mokros, która jest już pewna zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Rywalizacja wśród mężczyzn jest bardziej zacięta – na ostateczny triumf nadal mają szansę: Mateusz Jaszczak, Grzegorz Petrusiewicz oraz Maciej Budziński.

CITY TRAIL charakteryzuje się ciekawą formułą podsumowania edycji. Nie odbywa się ono w dniu ostatniego biegu, ale na oddzielnej, siódmej imprezie. W tym roku dekoracja jest zaplanowana na 28 marca w auli Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi (początek o godz. 18:00). Tego dnia wszyscy, którzy ukończą co najmniej cztery biegi otrzymają pamiątkowe medale, a najszybsi – nagrody. 

– CITY TRAIL jest moją motywacją, żeby choć raz w tygodniu pobiegać. Mam na koncie jeden półmaraton, ale obecnie startuję tylko w CITY TRAIL. W zawodach biegają też moje dzieci – łącznie jest nas czworo. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na galę, podczas której otrzymamy medale! Żałujemy, że zawody CITY TRAIL odbywają się tylko jesienią i zimą, chętnie biegalibyśmy tutaj przez cały rok – mówi Barbara Hałacińska, jedna z uczestniczek imprez CITY TRAIL.

Start niedzielnego biegu jest zaplanowany na godzinę 11:00. Biuro zawodów będzie działać od godz. 8:30. W ramach imprezy odbędą się także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior – na dystansach od 300 m do 2 km. Rozpoczną się one o godz. 9:30. 

– Wspierając CITY TRAIL chcemy zachęcić Polaków do większej aktywności fizycznej, a także do częstszego spędzania czasu w gronie rodzinnym. Dlatego cieszy nas rosnąca popularność biegów również wśród najmłodszych. Uczestnicząc w zawodach dzieci mogą wyrabiać w sobie zdrowe nawyki, które będą im towarzyszyły przez całe życie – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, rzecznik prasowy Nationale-Nederlanden.

Opłaty startowe wynoszą: w biegu na 5 km – 20 zł (przy płatności elektronicznej) lub 30 zł (w dniu imprezy) oraz 5 zł w biegach dla dzieci (bez względu na to, kiedy dokonujemy opłaty). Przy okazji CITY TRAIL, każdy zapisujący się przez internet może wesprzeć Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, która pomaga krzywdzonym dzieciom.

CITY TRAIL to cykl ogólnopolski, w którym uczestniczą (poza Łodzią): Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztynem, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem cyklu w Łodzi jest firma inesSport.

Powiązane Posty