CITY TRAIL Łódź: znamy zwycięzców sezonu

W niedzielę, 18 lutego w łódzkim Parku Baden-Powella odbył się bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Były to czwarte – przedostatnie – zawody sezonu 2023/2024. Do linii mety biegu głównego na dystansie 5 km dotarły 322 osoby, a najszybszymi okazali się Maksymilian Zawiślak i Beata Klimek, którzy tym samym zapewnili sobie końcowy triumf w klasyfikacji generalnej.

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywają się w 10 lokalizacjach, w formule cyklu Grand Prix, a to oznacza, że aby otrzymać pamiątkowy medal i zostać sklasyfikowanym trzeba biegać regularnie i ukończyć co najmniej trzy biegi w trakcie edycji. Sezon 2023/2024 trwa w Łodzi od 5 listopada i zakończy się 10 marca.
W dzisiejszych zawodach zwycięstwo odniósł – po raz trzeci w edycji – Maksymilian Zawiślak, który obronił tytuł najszybszego biegacza CITY TRAIL w Łodzi. Jego dzisiejszy wynik to 15:58. Drugie miejsce zajął Tomasz Osmulski – 16:17, a trzeci był Karol Wojtunik – 16:32.
Kocham tę trasę, doceniam organizację biegów w Parku Baden-Powella i to dla mnie duże wyróżnienie, że drugi raz z rzędu mogę cieszyć się zwycięstwem w łódzkiej klasyfikacji CITY TRAIL. Dzisiaj start kontrolny, ponieważ po Halowych Mistrzostwach Polski nie czuję się za dobrze – pojawił się kłopot z przeponą. Mimo to, cieszy dzisiejsza wygrana i czas poniżej 16 minut – choć to mój najgorszy wynik w trwającej edycji. Gratuluję też zawodnikom, z którymi dzisiaj rywalizowałem – to było świetne bieganie! I trzymam kciuki za wszystkich, którzy będą biegać w marcowych zawodach. Ja już się nie pojawię, ponieważ będę skupiać się na treningach przed sezonem wiosennym. Mój najbliższy start to 5 km w biegu ulicznym rozgrywanym podczas Półmaratonu Warszawskiego. Stwierdziłem, że muszę spróbować czegoś nowego, innych bodźców, a ten start w biegu otwartym, amatorskim pozwoli mi cieszyć się tym biegiem tak, jak to widać po tych wszystkich biegaczach wokół nas dzisiaj. Każdy daje z siebie 100% i cieszy się wynikiem, nawet jeśli nie ma poprawy względem poprzednich startów.

Maksymilian Zawiślak, zwycięzca dzisiejszego biegu i klasyfikacji generalnej CITY TRAIL w Łodzi
CITY TRAIL to biegi na dystansie 5 km oraz krótsze zawody dla dzieci i młodzieży (fot. Konrad Ciężki)

W kobiecej rywalizacji jako pierwsza do mety dotarła Beata Klimek (czas 18:13) i to właśnie Beata jest najlepszą zawodniczką w Łodzi w sezonie 2023/2024. Drugie miejsce zajęła Anna Ławrenin (19:26), a trzecia była Patrycja Bielecka (19:32).
Wspomniana Anna Ławrenin nie tylko startuje w biegach CITY TRAIL w Łodzi, ale także przygotowuje zawodników do startu.
Mam nadzieję, że rozgrzewki, które przeprowadzam dobrze wpływają na uczestników CITY TRAIL. Ja również startuję po takiej rozgrzewce i idzie mi całkiem nieźle w cyklu, więc wierzę, że te kilkanaście minut wspólnych przygotowań do startu mają tylko pozytywny wymiar dla wszystkich. Zawsze dostosowuję rozgrzewkę do poziomu biegaczy. To ogólnorozwojowe ćwiczenia dla każdego, które mają na celu przygotowanie całego ciała do wysiłku podczas biegu.

Anna Ławrenin, prowadząca rozgrzewki, jedna z czołowych zawodniczek łódzkiego cyklu CITY TRAIL

Wyniki dzisiejszego biegu głównego znajdują się TUTAJ. W zawodach CITY TRAIL Junior pobiegło 135 młodych sportowców.
Ostatni bieg edycji – 10 marca
Piąte, ostatnie zawody sezonu w Łodzi są zaplanowane na 10 marca. Tego dnia wszyscy uczestnicy cyklu, którzy ukończą co najmniej trzy biegi, będą mogli odebrać pamiątkowy medal. Wręczenie nagród odbędzie się z kolei na oddzielnym – również marcowym wydarzeniu (podczas którego będzie można także odebrać pamiątkowe medale). Więcej informacji o zawodach znajduje się na stronie internetowej cyklu, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.
Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnie biegi w Łodzi współorganizuje InesSport. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Miasto Bydgoszcz, Miasto Lublin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.

Powiązane Posty