CITY TRAIL Łódź na mecie

W niedzielę, 10 marca zakończył się półroczny sezon cyklu biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi. Na mecie biegu głównego zameldowało się 377 osób, a zwycięstwo odnieśli Grzegorz Petrusiewicz i Martyna Karolczuk. W klasyfikacji generalnej triumfatorów poznaliśmy już w lutym i są to nieobecni tym razem Maksymilian Zawiślak i Beata Klimek. Teraz przed biegaczami odbiór pamiątkowych medali oraz nagród.

Biegi CITY TRAIL odbywają się w formule Grand Prix. Jeden sezon to pięć biegów na przełajowej, 5-kilometrowej trasie w Parku Baden-Powella. Aby cieszyć się z pamiątkowego medalu oraz brać udział w rywalizacji w klasyfikacji generalnej trzeba ukończyć minimum trzy biegi.
Dzisiejsze – kończące sezon zawody odbyły się w niemal wiosennych warunkach. Kilkanaście stopni powyżej zera i słońce przyciągnęły do Parku Baden-Powella 377 dorosłych i 138 dzieci. To najlepszy wynik w sezonie.
Triumfatorka dzisiejszego biegu – Martyna Karolczuk – uzyskała dzisiaj swój najlepszy wynik na łódzkiej trasie CITY TRAIL – 18:38.

Jestem zadowolona, bo to czas niewiele odbiegający od mojego rekordu życiowego na 5 km z biegu ulicznego. Chociaż trasa CITY TRAIL jest urozmaicona i odczuwa się podbiegi, które mamy na trasie, to uważam, że nie przeszkadzają one w osiąganiu dobrych wyników. Myślę, że widzimy się w kolejnym sezonie! Martyna Karolczuk, zwyciężczyni dzisiejszego biegu CITY TRAIL w Łodzi

Drugie miejsce zajęła dzisiaj Anna Ławrenin (czas 18:49), a trzecia była Amelia Pawelus (wynik 19:08).
Wśród mężczyzn jako pierwszy do mety dotarł dziś Grzegorz Petrusiewicz (z czasem 15:49), drugie miejsce wywalczył Tomasz Kisiel (wynik 15:52), a trzecie miejsce zajął Tomasz Osmulski (czas 16:23).
Pełne wyniki dzisiejszego biegu głównego znajdują się TUTAJ.

Pogoda dzisiaj dopisała biegaczom (fot. Konrad Ciężki)

Oficjalne podsumowanie sezonu
Sezon CITY TRAIL kończy się oficjalnym podsumowaniem, podczas którego wręczane są nagrody oraz pamiątkowe medale (dla tych, którzy nie odebrali medali w dniu dzisiejszym). Wydarzenie to odbędzie się 18 marca (poniedziałek) w łódzkim Sklepie Trucht. Uczestnicy będą mieli tego dnia okazję przetestować buty marki On, która jest jednym z Partnerów Głównych CITY TRAIL.


Zawody CITY TRAIL odbywają się w jedenastu miastach: Bydgoszczy, Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Lublinie, Łodzi, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Organizatorem biegów jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnie biegi w Łodzi współorganizuje InesSport. Sponsorem tytularnym imprezy jest Nationale-Nederlanden, Partnerzy cyklu to marki: On, Zmiany Zmiany, Sklep Biegacza oraz Fundacja Las Na Zawsze. Biegi CITY TRAIL Junior są dofinansowane ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Ministerstwo Sportu i Turystyki. Lokalnie biegi wspierają: Miasto Bydgoszcz, Miasto Gdańsk, Miasto Lublin, Miasto Poznań, Miasto Szczecin, Urząd Dzielnicy Warszawa-Bielany, Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Nadleśnictwo Gdańsk, Nadleśnictwo Żołędowo, Nadleśnictwo Katowice, Nadleśnictwo Świdnik.
Informacje o zawodach znajdują się na stronie www.citytrail.pl, a po ciekawostki warto zaglądać na profile CITY TRAIL na Facebooku oraz Instagramie.

Powiązane Posty