Bieg Piotrkowską – niższe wpisowe tylko do 15 marca!

Ponad 4000 biegaczy zapisało się na 21. Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run w tym ponad 3700 ma już nadane numery startowe. Przypomnijmy, że impreza zaplanowana jest na 25 maja 2024 roku. Start i meta zlokalizowane będą na ulicy Piotrkowskiej w pobliżu Ogrodów Geyera. Uczestnicy tegorocznej edycji Biegu Piotrkowską otrzymają pamiątkowe koszulki, zaprojektowane przez Daniela „Goudę” Tworskiego.

– Inspiracja była prosta i przełożyła się na to, że na koszulce mamy uproszczoną infografikę trasy biegu. Na stronie frontowej mamy początek, czyli Ogrody Geyera. Później jest Biała Fabryka, okolice Manhattanu, Nowe Centrum Łodzi, ulica Włókienniczą i oczywiście Piotrkowska – powiedział autor projektu koszulki.

Dyrektor sportowy Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run Jacek Chmiel podkreślił, że trasa różni się od ubiegłorocznej. – W tym roku do pokonania będzie najdłuższy odcinek ulicy Piotrkowskiej, od Białej Fabryki do Placu Wolności. To się wcześniej nie zdarzyło. Trasa jest bardzo szybka, z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wszystkie rekordy życiowe będą więc uznane – powiedział Chmiel

Do 15 marca wpisowe wynosi 80 zł, a następnie wzroście do 90 zł (16 marca – 15 kwietnia) i 100 zł (16 kwietnia – 19 maja). Tuż przed startem za możliwość udziału w tegorocznej edycji Biegu Piotrkowską Rossmann Run trzeba będzie zapłacić 120 zł. Podobnie jak w poprzednich edycjach organizatorzy szykują nagrody nie tylko dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach (siedem wiekowych, 14 branżowych i kilka innych, np. dla mam, fizjoterapeutów czy nauczycieli), ale także dla zawodników, którzy ukończą rywalizację na miejscach numer: 1000, 2000, 3000, itd. W pakietach startowych znajdą się m.in.: medal dla każdego biegacza, dedykowana koszulka techniczna, produkty od sponsorów biegu oraz wejściówki do Aquaparku Fala.

Sześć dni przed biegiem głównym odbędzie się Mini Bieg Ulicą Piotrkowską Rossmann Run, w którym rywalizować będą dzieci, młodzież i niepełnosprawni. Zapisy do udziału w tej imprezie rozpoczną się do końca przyszłego tygodnia.

Szczegółowe informacje na temat zapisów i Biegu Ulicą Piotrkowską Rossmann Run można znaleźć na stronie: www.biegpiotrkowska.pl

źródło: materiały organizatora

Powiązane Posty