Wystartował kolejny sezon biegów przełajowych w Łodzi!

Pierwszy bieg CITY TRAIL w Łodzi w sezonie 2015/2016 odbył się w niedzielę, 8 listopada. Zawodnicy startowali na trasie, którą poznali w poprzedniej edycji cyklu – w Parku 3 Maja. Mimo wiatru, warunki były dobre i sprzyjały uzyskiwaniu dobrych rezultatów, czego dowodem jest rekord trasy kobiet Moniki Kaczmarek. Zwycięzcą został Tomasz Osmulski. Padł też rekord frekwencji – linię mety minęło 356 osób. 

Czas zwyciężczyni to 17:39. Monika poprawiła swój własny rekord o 21 sekund. Dziś zajęła świetne 11. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszym na 5-kilometrowej trasie okazał się – Tomasz Osmulski, tegoroczny mistrz Polski w biegach przełajowych. Jego wynik to 16:16. – Mało brakowało a byłaby mała sensacja. Na około 300 metrów przed metą biegliśmy ramię w ramię z drugim dziś Grzegorzem Petrusiewiczem, kiedy się przewróciłem na schodach, jakie są do pokonania tuż przed stadionem. Już myślałem, że zwycięstwo jest dzisiaj nie dla mnie, ale szybko się pozbierałem i nie dałem się tak łatwo pokonać – opowiadał po biegu Tomasz Osmulski.

Bez zmian w edycji 2015/2016 podczas każdego biegu CITY TRAIL rozgrywane są także zawody dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. Najmłodsi startowali dziś na czterech dystansach (od 300m do 2km), w pięciu kategoriach wiekowych.

Pierwszy w edycji bieg był też okazją do przedstawienia sponsora tytularnego całego ogólnopolskiego cyku – marki Nationale-Nederlanden, która od lat wspiera prozdrowotne inicjatywy sportowe. 

Przypomnijmy, że CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to cykl sześciu biegów. Aby zostać sklasyfikowanym, walczyć o nagrody i dostać pamiątkowy medal należy pobiec w minimum czterech. Terminy kolejnych imprez w Łodzi to: 6 grudnia, 3 stycznia, 24 stycznia, 14 lutego, 6 marca.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Współorganizatorem łódzkiego cyklu jest firma InessSport, a lokalnym Partnerem – MOSiR Łódź. 

Powiązane Posty