Kleszczów na 5 – szybka piątka już w niedzielę

Po raz siódmy w najbliższą niedzielę odbędzie się bieg Kleszczów na Piątkę. Do zawodów zgłosiło się 350 zawodników na dystansie 5 km oraz 150 dzieci! Listy startowe zamknęły się na długo przed zawodami. Impreza z roku na rok cieszy się dużą popularnością, a szybka trasa sprzyja poprawie rekordów życiowych.

Cieszymy się, że tak duża liczba biegaczy wraca co roku na naszą imprezę i planuje powalczyć w Kleszczowie o nowe „życiówki” – mówi Jan Gurazda Prezes LZS Omega Kleszczów dodając – w tym roku z uwagi na remont stadionu trasa została lekko zmodyfikowana, ale mamy nadzieję, że nadal będzie szybka.

O zwycięstwo w tegorocznej edycji biegu powalczą m.in. Tomasz Osmulski, Aleksander Dragan i Krzysztof Pietrzyk. Wśród Pań główną faworytką do zwycięstwa jest złota medalistka Mistrzostw Polski na 5 km – Monika Kaczmarek, która na trasie będzie odpierać ataki Karoliny Gizy, Sabiny Jarząbek i Michaliny Mendeckiej – Zejdler.

Wzorem ubiegłych edycji uczestnicy biegu na 5 km otrzymają pamiątkowe koszulki, na mecie medale, a w pakiecie startowym wejście do Parku Zdrowia i Rozrywki Solpark, gdzie będzie można się zregenerować po szybkim biegu.

W związku z organizacją biegu Kleszczów na 5 w dniu 15 września w godzinach 10:00 – 13:00 wyłączona zostanie z ruchu ulica: Sportowa, a od godziny 11:30 ulice: Główna, Miła, Tulipanowa, Południowa.

Organizatorem biegu Kleszczów na 5 są LKS Omega Kleszczów oraz Gmina Kleszczów. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

 

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów 

10:00 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci

10:30 – start biegów dziecięcych 

11:15 – zamknięcie biura zawodów

12:00 – start biegu głównego

13:00 – dekoracja zwycięzców

Powiązane Posty