4. Triathlon Stryków – rekordowa edycja startuje już w sobotę!

W najbliższą sobotę do Strykowa przyjadą zawodnicy z całej Polski aby rywalizować w największym triathlonie w województwie łódzkim. Po raz drugi zawody zostaną rozegrane na dwóch dystansach – 1/8 IM i 1/4 IM, a zawodnicy będą ścigać się zarówno indywidualnie, jak i w wyścigach sztafet. 

Wydarzenie to doskonale wpisało się w cykl imprez sportowych organizowanych w Gminie Stryków. Przeprowadzenie zmagań sportowych nad strykowskim zalewem jest okazją do doskonałej zabawy dla całych rodzin i gwarantuje udaną imprezę dla wszystkich. Dziękujemy organizatorom Triathlonu, którzy wybierając naszą gminę docenili infrastrukturę, walory turystyczne, jak również centralne położenie Strykowa umożliwiającego szybki dojazd nawet z najdalszych zakątków kraju – mówi Witold Kosmowski, Burmistrz Strykowa.

Na starcie 4. triathlon Stryków stanie rekordowa liczba blisko 600 uczestników! Zapisy do tegorocznej edycji zamknęły się na miesiąc przed zawodami. Jeśli nie zdążyliście się zgłosić, nic straconego. Organizatorzy przygotowali pulę dodatkowych 20 miejsc na każdym z dystansów. Będzie ona dostępna w biurze zawodów czynnym już od piątku w Strykowie.

Na starcie tegorocznej edycji zobaczymy również zwycięzców z poprzednich lat, którzy jak wielu innych zawodników kończą w Strykowie sezon triathlonowy.

W Triathlonie Stryków startuję od samego początku, czyli od 2016 roku. Trasy znam doskonale, bo tu trenuję pływanie, jeżdżę na rowerze, a i biegać się zdarzy. Impreza charakteryzuje się bardzo dobrze domierzonymi trasami, świetną atmosferą i organizacją. Fajnie na koniec sezonu spotkać tu całą łódzką brać triathlonową i przeżyć sezon na nowo – mówi Kamil Kurczewski.

W związku z organizacją 4. Triathlon Stryków w dniu 14 września w godzinach 9:00 – 15:30 wyłączone z ruchu zostaną ulice Legionów, Wczasowa i Targowa w Strykowie, a także drogi w Sierżni i Bartolinie. Szczegóły dostępne są na stronie internetowej zawodów.

Organizatorami Triathlonu Stryków są Gmina Stryków, Klub Biegowy Powstaniec, OKiR Stryków, a zawody odbywają się przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.triathlonstrykow.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

piątek, 13 września:

18:00-21:00 otwarte biuro zawodów

20:00- odprawa techniczna dla debiutantów w biurze zawodów

sobota, 14 września:

7:00-  8:15 otwarte biuro zawodów dla dystansu 1/8

7:00- 10:00 otwarte biuro zawodów dla dystansu 1/4 

8:30- zamknięcie strefy zmian dla dystansu 1/8

8:45- odprawa techniczna dla dystansu 1/8, okolice startu

9:00- start dystansu 1/8

11:10- limit czasowy dla dystansu 1/8 

11:15- zamknięcie strefy zmian dla dystansu 1/4  oraz sztafet

11:45- odprawa techniczna dystansu 1/4  oraz sztafet

12:00- start dystansu 1/4  oraz sztafet

16:00- limit czasowy dla dystansu 1/4  oraz sztafet 

16:00- dekoracja zwycięzców  

 

Powiązane Posty