III Bieg Powstańca – zapowiada się rekordowa odsłona!

W niedzielę 22 lutego w Dobrej koło Łodzi odbędzie się III Bieg i II Marsz Powstańca, które będą towarzyszyły uroczystym obchodom 152 rocznicy bitwy pod Dobrą. W tym roku do zawodów zgłosiło się rekordowa liczba 411 biegaczy, którzy do pokonania będą mieli dystans 10 km oraz blisko 100 kijkarzy, którzy zmierzą się z dystansem 6 km. 

Trasa wytyczona została po terenie Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, co przy ładnej pogodzie gwarantuje piękne widoki, a górki znajdujące się na jej terenie zostaną na długo w pamięci uczestników – charakteryzuję trasę Tomasz Szafraniec jeden z inicjatorów biegu.

Na  mecie na wszystkich uczestników czekać będą medale,  posiłek regeneracyjny przygotowany przez miejscowe kucharki, ze szkoło podstawowej w Dobrej oraz upominki od jednego z partnerów biegu. Poniżej znajduje się kilka ważnych informacji dotyczących niedzielnych zawodów – zachęcamy również do odwiedzenia strony biegu www.kbpowstaniec.pl

Do Dobrej dojeżdżają autobusy MPK Łódź linii 60B. Łatwy dojazd samochodem umożliwiają trasy Łódź – Stryków i Zgierz – Stryków oraz położenie w pobliżu węzła autostrad w Strykowie.

Parkingi dla uczestników obchodów zostały zlokalizowane przy Szkole Podstawowej w Dobrej (wjazd od ul. Wodnej) oraz wzdłuż ul. Witanówek, ul. Orzechowej oraz przy cmentarzu w Dobrej. Z uwagi na konieczność wyłączenia części ulic na czas imprezy prosimy o zapoznanie się z zamieszczoną powyżej mapą, która pozwoli Państwu na łatwy dojazd na Bieg Powstańca.

Biuro zawodów, szatnie i depozyt będą mieściły się w Szkole Podstawowej w Dobrej przy ul. Witanówek 8. Biuro zostanie otwarte o godzinie 9:30, a zamknięcie rejestracji nastąpi o godzinie 11:30 dla Marszu i 12:40 dla Biegu.

Przypominamy o bezpłatnych biegach dla dzieci, na które najmłodszych biegaczy można rejestrować w dniu zawodów w biurze. Start i meta Biegu, Marszu oraz biegów dla dzieci zostały zlokalizowane nad stawem przy ul. Starowiejskiej. Poniżej zamieszczamy szczegółowy harmonogram zawodów:

09:30 – otwarcie biura zawodów

11:30 – zamknięcie biura zawodów dla marszu nordic walking

12:40 – zamknięcie biura zawodów dla biegu

12:00 – Start marszu na dystansie 6km

13:10 – Start biegu na dystansie 10km

14:15 – Start biegu dla przedszkolaków na dystansie 100m

14:25 – Start biegu dla dzieci w wieku 7-11 lat na dystansie 400m

14:35 – Start biegu dla dzieci w wieku 12-15 lat na dystansie 800m

14:50 – Uroczysta dekoracja zwycięzców biegów i marszu.

Powiązane Posty