II Poddębicki Bieg Bez Barier – rekord frekwencji

W pierwszą niedzielę czerwca Poddębice za sprawą II Biegu bez Barier stały się centrum biegowym w województwie łódzkim. Wzorem pierwszej edycji jako pierwsze do rywalizacji przystąpiły dzieci, które rywalizowały na trasach wytyczonych po alejkach Ogrodu Zmysłów. Przed każdą z kategorii wiekowych rozgrzewkę z najmłodszymi adeptami biegania przeprowadzała ultra maratonka, medalistka wielu imprez – Agata Matejczuk. Wszystkie dzieci na mecie otrzymały pamiątkowe medale, słodkie upominki oraz wejście do Zoo Safari w Boryszewie.

Po biegach dla dzieci do zmagań przystąpili „kijkarze”, którzy do pokonania mieli trasę liczącą ok. 4 km i wytyczoną w Ogrodzie Zmysłów oraz wzdłuż rzeki Ner. Najszybsi okazali się Zbigniew Pucek oraz Beata Marcinczak. Zawody ukończyło 48 kijkarzy.

Jako ostatni do rywalizacji przystali biegacze, którzy punktualnie o 13:00 wyruszyli na 10 km trasę wytyczoną w Poddębicach i okolicznych miejscowościach. Od samego początku wyłoniła się czteroosobowa grupka, która walczyła o zwycięstwo w biegu. Jako pierwszy po wybiegnięciu z kompleksu Byczyna odpadł z niej Patryk Stypułkowski, który ostatecznie dobiegł do mety na czwartym miejscu. Kilometr dalej tempo było już tak mocne, że w walce o pierwsze miejsce zostało już tylko dwóch zawodników – Artur Kozłowski oraz Sergii Rybak. Na trzecim miejscu zmagania zakończył Tomasz Osmulski. Kilometr przed metą mocno zaatakował Artur Kozłowski, który nie oddał już zwycięstwa i po raz drugi triumfował w Poddębickim Biegu Bez Barier.

W rywalizacji kobiet od samego początku bardzo mocne tempo narzuciła Monika Kaczmarek, która wygrała rywalizację Pań wbiegając na metę na 7 miejscu open! Druga wśród Pań była Zuzanna Mokros, a trzecia Ewa Ochmańska. W rywalizacji drużynowej bezkonkurencyjna okazała się drużyna ALL Star LDZ w składzie Monika Kaczmarek, Zuzanna Mokros, Tomasz Osmulski, Patryk Stypułkowski oraz Szymon Sobczak. II Poddębicki Bieg bez Barier ukończyło 308 zawodników.

Po biegu zwycięzca, a zarazem ambasador II Poddębickiego Biegu bez Barier – Artur Kozłowski powiedział: to był prawdopodobnie mój ostatni start przed Igrzyskami Olimpijskimi w Rio, dziś prosto z Poddębic jadę na pierwszy obóz przygotowawczy do Szklarskiej Poręby. Dyspozycja po okresie roztrenowania jest co raz lepsza. Teraz chce się skupić na spokojnym treningu i debiucie Olimpijskim.

Organziatorem II Poddębickiego Biegu bez Barier jest Fundacja Obudzić Zmysły, szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.biegbezbarier.pl oraz na www.facebook.com/Bieg-Bez-Barier-1390136317969637/

Wyniki

Zdjęcia by maratonczyk.pl

Powiązane Posty