Znamy trasę DOZ Maraton Łódź!

7 kwietnia odbędzie się kolejna edycja DOZ Maratonu Łódź. Magnesem, który ma przyciągnąć większą liczbę uczestników, będzie nowa, zmodyfikowana trasa, oparta o najbardziej atrakcyjne miejsca na mapie miasta.  Według nowych organizatorów maratonu, przygotowania do kwietniowej imprezy przebiegają zgodnie z planem. W porównaniu do poprzednich lat, bardzo szybko udało się przygotować plan trasy, a następnie uzyskać zgody wszystkich służ miejskich. Nowa trasa została też przygotowana dla uczestników biegu towarzyszącego na dystansie 10 km. Będzie przebiegała przez ścisłe centrum miasta i podobnie jak w przypadku maratonu, zawodnicy zawitają do Rynku Manufaktury oraz pobiegną ulicą Piotrkowską. To oznacza, że na blisko 3,5 miesiąca do maratonu znany jest przebieg trasy. Dyrektor zawodów, Jacek Chmiel, przekonuje, że będzie ona bardzo atrakcyjna i wręcz rewolucyjna. 

– Trasa DOZ Maraton Łódź jest odmienna od tej, którą w poprzednich edycjach proponowano maratończykom. Przede wszystkim jest ona ułożona w konfiguracji wschód-zachód, co powoduje, że jest bardziej płaska, a przy tym jej druga część jest zdecydowanie ze spadkiem w kierunku mety, co widać na profilu.

Nowością jest też to, że zawodnicy nie tylko w pierwszej części dystansu odwiedzą centrum miasta. Będą do niego wracać i dopiero po 33 kilometrze znajdą się na ostatnim odcinku przebiegającym wokół Parku Zdrowie. Meta jak zwykle usytuowana jest w Atlas Arenie a start w jej okolicy – przy ulicy Bandurskiego. Uczestnicy królewskiego dystansu będą też mogli biegnąc, poznać nową infrastrukturę i przestrzenie zmieniającej się z dnia na dzień Łodzi – mówi Chmiel.

Do końca grudnia wpisowe na maraton wynosi 89 złotych. Po Nowym Roku udział w biegu maratońskim będzie kosztował 100 zł.

– Na liście startowej widnieją nazwiska blisko tysiąca osób. Chcielibyśmy, by ta liczba była co najmniej dwukrotnie wyższa – zaznacza Robert Blesiński, odpowiedzialny za promocję wydarzenia. Dodaje, że na uczestników DOZ MARATONU ŁÓDŹ czeka bardzo atrakcyjny pakiet, zniżki do muzeów, darmowa komunikacja miejska i bogata baza hotelowa.

Organizatorzy zachęcają również do udziału w sztafetach, targach Expo w dniach 5-7 kwietnia oraz najmłodszych biegaczy (Kids Run – 6 kwietnia). Więcej informacji o DOZ Maraton Łódź dostępne jest na stronie www.lodzmaraton.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Trasa maratonu:

Trasa biegu na 10 km:

źródło: materiały organizatora

Powiązane Posty