DOZ MARATON ŁÓDŹ Z PZU już w niedzielę!

Już w ten weekend wielkie święto biegaczy – DOZ Maraton Łódź z PZU. W niedzielę, 17 kwietnia ponad 5000 osób pobiegnie w maratonie oraz biegu ALE 10k Run. Organizatorzy zadbali o to, aby przez cały weekend nie zabrakło atrakcji dla biegaczy, mieszkańców miasta oraz przyjezdnych kibiców.

– Dziesięć miesięcy przygotowań i znów mamy finał. Już w piątek zaczynamy szóstą edycję DOZ Maratonu Łódź z PZU – mówi Michał Drelich, dyrektor imprezy. – Jak co roku, przygotowaliśmy mnóstwo ciekawych atrakcji. Coś dla siebie znajdą biegacze i ich rodziny, dzieci oraz mieszkańcy Łodzi, których zapraszamy do wspólnego kibicowania – dodaje.

W piątek, o godzinie 12:00 otwarte zostaną drzwi Atlas Areny I rozpocznie się Expo Run&Fun. W sobotę, o godzinie 10:00, na Stadionie Miejskim odbędzie się happeningowy Bieg Śniadaniowy, a po nim Omegamed Kids Run, czyli zawody dla dzieci i młodzieży. Również o 10:00 rozpocznie się DOZ Piknik Dbam o Zdrowie. Na pikniku odbędą się między innymi pokazy taneczne z aktorką i tancerką – Agnieszką Kaczorowską. Dostępne będą też bezpłatne badania, strefa dla dzieci z dmuchańcami, zjeżdżalniami i animatorami oraz spotkania z mistrzami łódzkiego sportu – Arturem Partyką czy Zbigniewem Bródką. O godzinie 17:00 zaprezentowana zostanie elita sportowa DOZ Maratonu Łódź z PZU.

W niedzielę, punktualnie o 9:00 na trasę wyruszą uczestnicy DOZ Maratonu Łódź z PZU oraz ALE 10k Run.  

– Jeśli ktoś nie może być z nami na trasie lub w Atlas Arenie i dopingować biegaczy, zapraszamy do śledzenia zmagań w Internecie oraz w telewizji – mówi Michał Drelich. – Na stronie www.lodzmaraton.pl dostępna będzie transmisja online z maratonu. Łączenia na żywo z trasy i z mety w Atlas Arenie będzie można zobaczyć również na antenach TVP 1 i TVP Sport – zapowiada.

Dokładny program DOZ Maratonu Łódź z PZU można znaleźć na stronie www.lodzmaraton.pl. DOZ Maraton Łódź z PZU wraz z imprezami towarzyszącymi odbędzie się w dniach 15-17 kwietnia 2016 roku. Na listach startowych maratonu, ALE 10k Run oraz Omegamed Kids Run znajduje się ponad 6000 biegaczy. Rejestracja online jest już zamknięta. Osoby, które chcą wystartować, mogą zapisać się w biurze zawodów w Atlas Arenie w piątek oraz sobotę.

Sponsorami tytularnymi wydarzenia są DOZ SA oraz PZU, a impreza odbywa się przy wsparciu finansowym Miasta Łodzi oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

Powiązane Posty