Zakończenie rywalizacji CITY TRAIL Łódź

Wojciech Sowik i Zuzanna Mokros zwyciężyli w szóstym – ostatnim biegu CITY TRAIL Łódź w edycji 2016/2017. Wojciech to również triumfator klasyfikacji generalnej, Zuzanna zajęła w całym cyklu drugie miejsce – za Moniką Kaczmarek, która dzisiaj nie startowała. Linię mety minęło 365 osób. Dzisiejszy wynik Wojciecha Sowika na 5-kilometrowej pętli w Parku Baden-Powella to 15:28. Drugie miejsce zajął dzisiaj Paweł Kopaczewski (16:32) – drugi również w generalce, a trzeci był Tomasz Pietrzak  (16:39), który w klasyfikacji końcowej cyklu zajął piąte miejsce. Podium w generalce uzupełni Krzysztof Pietrzyk, który w dzisiejszych zawodach zajął szóstą lokatę. 

Wczoraj zdobyłem medal mistrzostw Polski w biegach przełajowych w kategorii weteranów, a dziś w planach była walka o podium w klasyfikacji generalnej CITY TRAIL. Start dzień po dniu to spory wysiłek, ale udało się na ostatnich metrach wywalczyć szóste miejsce na mecie i dzięki temu trzecie w klasyfikacji generalnej – mówi Krzysztof Pietrzyk. 

Wśród kobiet zabrakło dzisiaj najmocniejszej zawodniczki – wspomnianej Moniki Kaczmarek. Pod jej nieobecność zwycięstwo odniosła Zuzanna Mokros. Jej dzisiejszy czas to 18:16. Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Natalia Grzegorczyk – 19:06 – trzecia w klasyfikacji generalnej cyklu, a trzecie miejsce zajęła Magdalena Pierzchała – 19:13 – czwarta zawodniczka generalki.

W dzisiejszym biegu po raz piąty w edycji startował Kuba Stefankiewicz. –   Szkoda, że cykl CITY TRAIL dobiegł końca, bo ostatnio z biegu na bieg poprawiałem swój rezultat – mówił na mecie. – Co prawda cały czas brakuje mi jeszcze minuty do rekordy życiowego, ale mam nadzieję, że zimowe starty w CITY TRAIL zaprocentują w wiosennych startach.

W Parku Baden-Powella nie zabrakło także najmłodszych zawodników, startujących w cyklu CITY TRAIL Junior, którzy startują na dystansach dopasowanych do wieku – od 300m do 2km.

Zakończenie sezonu odbędzie się na siódmej imprezie – uroczystej gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, dla wszystkich, którzy ukończyli co najmniej cztery biegi, a także nagrody dla najszybszych. Po raz pierwszy organizatorzy wręczą również nagrodę w Plebiscycie CITY TRAIL na Najlepszego Biegacza 2016 roku, w którym wyróżnieni zostali Monika Kaczmarek i Tomasz Osmulski, startujący w łódzkiej edycji zawodów. Ceremonia zakończenia odbędzie się 4 kwietnia w Hali MOSiR w Parku 3 Maja o godz. 18:30. 

Zawody CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to ogólnopolski cykl, który odbywa się – poza Łodzią – także w dziewięciu innych miastach: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InesSport. Łódzką edycję wspiera MOSiR Łódź. Więcej informacji oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku.

Wyniki

Klasyfikacja generalna

Powiązane Posty