Mroźny bieg CITY TRAIL w Łodzi

Druga niedziela 2018 roku była dla łódzkich biegaczy okazją, by sprawdzić się na przełajowej, 5-kilometrowej trasie CITY TRAIL w Parku Baden-Powella. Mimo braku śniegu, kilkustopniowy mróz przypomniał zawodnikom, co oznacza zimowe bieganie. Trzecie zwycięstwo w edycji odniósł dzisiaj Wojciech Sowik. W rywalizacji kobiet – również po raz trzeci w sezonie zwyciężyła Monika Kaczmarek.

Wojciech Sowik ma na koncie cztery biegi, w tym trzy zwycięstwa i jedno drugie miejsce, co oznacza, że jest bardzo bliski triumfu w klasyfikacji generalnej cyklu – podobnie, jak przed rokiem. Dzisiejszy czas Wojtka to 15:42. Drugie miejsce zajął Paweł Kopaczewski (czas 16:38), a trzeci był Jarosław Omakowski (wynik 16:39). 

W rywalizacji pań jako pierwsza na mecie pojawiła się Monika Kaczmarek (czas 17:46). – Dzisiejsze warunki były zdecydowanie lepsze niż przed miesiącem, kiedy na trasie mieliśmy zamarznięte i niekiedy śliskie błoto – podkreśliła na mecie zwyciężczyni. – Na razie jestem na etapie budowania bazy pod mocne bieganie, ponieważ po roztrenowaniu byłam przeziębiona i dłużej wdrażałam się do treningu. Dlatego też na ten moment nie mam wyklarowanych planów startowych. Myślę o wiosennym maratonie, ale ostateczne decyzje jeszcze przede mną.

Drugą lokatę wywalczyła dzisiaj Zuzanna Mokros (18:49), a trzecia była Justyna Grzywaczewska (19:55).

W dzisiejszych zawodach debiutował Karol Pawelus. – To nie jest tak, że nigdy w życiu nie biegałem. Od 10 lat trenuję boks, więc swobodnie przebiegam 15 km, po prostu do dzisiaj nigdy nie startowałem w zorganizowanych zawodach. Namówił mnie kolega, który też boksuje. Stwierdziłem, że jest niedziela, mam wolne, więc czemu nie. Ostatecznie on nie przyszedł, a ja wystartowałem i pobiegłem te 5 km w niespełna 24 minuty. Myślę, że mogłem szybciej, ale nie jest źle – podsumował na mecie biegacz. – Ludzie się tak bardzo emocjonują biegami, że coś w tym musi być. Ja lubię biegać w towarzystwie, a na co dzień mam kłopot, by trenować z kimś, więc zawody to dobra okazja, by pobiegać w grupie. Całkiem prawdopodobne, że to nie były moje ostatnie zawody – dodał zawodnik trenujący w klubie UKS Włókiennik Łódź.

Linię mety biegu głównego minęło 351 zawodników. Tradycyjnie zawodom dla dorosłych towarzyszyły biegi dla dzieci i młodzieży – CITY TRAIL Junior. W pięciu kategoriach wiekowych wzięło udział łącznie 117 młodych sportowców. 

Kolejne zawody serii CITY TRAIL odbędą się: 11 lutego i 11 marca. Uroczyste podsumowanie jest zaplanowane na koniec marca. Będzie to oddzielna impreza, w charakterze gali, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale dla biegaczy, którzy ukończą co najmniej 4 biegi, a także nagrody dla najszybszych zawodników. 

Poza Łodzią, w cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden uczestniczą: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. Informacje o imprezie oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma InsesSport.

Powiązane Posty