Niedziela na biegowo w ramach City Trail Łódź

14 stycznia na ścieżkach Parku Baden-Powella w Łodzi odbędzie się czwarty z serii sześciu biegów cyklu CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden. Dystans 5 km, przełajowa trasa, setki zmotywowanych biegaczy – to pewnik. Warunki na trasie – to jak zawsze niespodzianka, która dodaje smaczku rywalizacji – także tej z własnymi słabościami. Elektroniczna rejestracja do biegu trwa do końca dnia w środę, 10 stycznia.

Po trzech biegach na prowadzeniu są Wojciech Sowik (dwa razy pierwsze i raz drugie miejsce) i Magdalena Pierzchała (raz pierwsza, raz trzecia i raz czwarta). Jest jednak niemal pewne, że z walki o zwycięstwo nie zrezygnują Adam Włodarczyk (raz pierwszy i raz drugi), Tomasz Osmulski (startował tylko raz, zajmując trzecie miejsce), Monika Kaczmarek (dwa razy pierwsza) i Zuzanna Mokros (dwa razy druga).

– W CITY TRAIL startują prawie wszyscy średnio i długodystansowcy, których trenuję, ponieważ jest to najlepszy sprawdzian aktualnej dyspozycji. Około miesięczny okres między biegami daje fajny czas na potrenowanie i sprawdzenie efektów tej pracy. Zawodnik pozbawiony startów przez kilka zimowych miesięcy może mieć problem z właściwą mobilizacją, a dzięki CITY TRAIL ten poziom adrenaliny i gotowości startowej jest przypominany – podkreśla Jacek Wosiek, ceniony w całym kraju trener biegaczy średnio- i długodystansowych. – U każdego zawodnika bieganie przełajów daje pozytywny efekt. Nawet gdy wynik jest słabszy przez warunki na trasie to i tak podczas biegu dajemy taki bodziec siłowy i wytrzymałościowy, jaki ciężko byłoby wykonać na treningu. Są typy biegaczy, którzy zdecydowanie słabiej wypadają w przełaju niż na bieżni, czy ulicy, ale i dla takich osób biegi przełajowe typu CITY TRAIL powinny być dobrym elementem przygotowań do sezonu. Jeśli zawodnik gorzej radzi sobie w terenie, jest to często objawem jego słabości – na przykład w technice biegu, koordynacji.

Rywalizacja najszybszych zawodników jest oczywiście wisienką na torcie, ale zdecydowana większość biegaczy CITY TRAIL startuje w zawodach dla własnej satysfakcji, z zamiarem poprawiania własnych rekordów, a często po prostu dla przyjemności, nie zważając na rezultat na mecie. Dla najwytrwalszych, którzy pobiegną w cyklu co najmniej cztery razy przewidziane są pamiątkowe medale. Ich wręczenie odbędzie się na oddzielnej, siódmej imprezie – uroczystej gali – w drugiej połowie marca.

Poza biegiem dla dorosłych, przy okazji każdych zawodów odbywa się rywalizacja dzieci i młodzieży, które startują na dystansach 300 m, 600 m , 1 km i 2 km – w zależności od wieku. Zawody CITY TRAIL Junior mają wymiar charytatywny – połowa każdej opłaty startowej jest przekazywana na rzecz Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. 

– Nowy rok to dobry moment, aby wprowadzić w swoje życie aktywność fizyczną, która pozytywnie wpływa na nasze zdrowie. W zawodach CITY TRAIL mogą uczestniczyć całe rodziny, a to dobra okazja, aby zmotywować siebie i najbliższych do uprawiania sportu.  Dlatego z przyjemnością wspieramy akcję, która zmierza do wyrobienia w społeczeństwie zdrowych nawyków – mówi Marta Pokutycka-Mądrala, Rzecznik Prasowy Nationale-Nederlanden.

Cykl CITY TRAIL od 2012 roku ma charakter ogólnopolski. Poza Łodzią, biorą w nim udział: Bydgoszcz, Katowice, Lublin, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław. W trakcie sześciu miesięcy (wrzesień 2017 – marzec 2018) w każdej lokalizacji zorganizowanych zostanie po sześć biegów, co daje sześćdziesiąt imprez. Terminy imprez w Łodzi: 14 stycznia, 11 lutego, 11 marca.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Warto śledzić także profil imprezy na Facebooku.

Cykl Grand Prix CITY TRAIL oraz CITY TRAIL Junior są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Harmonogram imprezy:

8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice startu i mety biegu – obok Motodromu)

9:30 – 10:10 – biegi CITY TRAIL Junior

10:30 – zamknięcie biura zawodów

11:00 – start biegu głównego 

Powiązane Posty