Grand Prix Łódź CITY TRAIL: rywalizowali w przebraniach

Grzegorz Petrusiewicz i Monika Kaczmarek potwierdzili swoją dominację w cyklu Grand Prix Łódź CITY TRAIL. Niedzielne zawody w Parku 3 Maja były trzecim zwycięstwem Grzegorza i czwartym Moniki. Tym samym oboje zagwarantowali sobie końcowy sukces w klasyfikacji generalnej. Ciekawostką podczas zawodów był karnawałowy konkurs na najciekawsze przebranie. Wynik Grzegorza na 5-kilometrowej trasie to tym razem 17:15. Monika wbiegła na metę w czasie 19:41. 

Drugim zawodnikiem niedzielnych zawodów, a jednocześnie aktualnie trzecim w klasyfikacji generalnej jest Krzysztof Pietrzyk. – Warunki były naprawdę ciężkie, na trasie było sporo kopnego śniegu – mówi zawodnik. – Od startu narzuciłem mocne tempo, licząc na wygraną, niestety nie udało się – dodaje.

Piąte zawody CITY TRAIL w Łodzi miały nieco odmienny charakter – jako, że trwa karnawał, spora część biegaczy postanowiła wystartować w pięknych, barwnych przebraniach. Do zabawy włączyli się również zawodnicy z czołówki, pokazując, że nawet w nietypowym jak na zawody stroju, można szybko biegać. 

Przed biegiem głównym odbyły się zawody dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Młodzi sportowcy, jak zwykle rywalizowali na czterech dystansach, w pięciu kategoriach wiekowych. 

Ostatni  bieg CITY TRAIL w Łodzi w edycji 2014/2015 jest zaplanowany na 8 marca. Podsumowanie cyklu będzie miało uroczysty charakter i odbędzie się w ciągu trzech tygodni od ostatniego biegu. 

Poza Łodzią zawody CITY TRAIL są organizowane także w: Bydgoszczy, Gdańsku i Gdyni (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Patronat nad całym cyklem CITY TRAIL objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Z kolei zawody CITY TRAIL Junior odbywają się pod patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Szczegółowe informacje o imprezie znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku.   

Powiązane Posty