Grand Prix Łódź CITY TRAIL. Grzegorz Petrusiewicz i Monika Kaczmarek najlepsi.

Grzegorz Petrusiewicz i Monika Kaczmarek zwycięzcami drugiego biegu Grand Prix Łódź CITY TRAIL. Czas Grzegorza na dystansie 5 km to 16:33. Wynik Moniki – 18:27 – jest jednocześnie rekordem trasy. W pierwszym biegu tegorocznej edycji, który odbył się w listopadzie, triumfowali Artur Kozłowski  i Zuzanna Mokros. W tamtych zawodach nie startowała jednak zwyciężczyni niedzielnego biegu – Monika Kaczmarek – najlepsza w całej poprzedniej edycji zawodów, które odbywały się pod nazwą Grand Prix Łodzi w Biegach Przełajowych. – Nowa trasa w porównaniu do poprzedniej jest bardziej urozmaicona. Ciekawa jestem, jak będzie się biegało kiedy spadnie śnieg. Motywujące jest również okrążenie na stadionie – oceniła po biegu Monika. – Dzisiejszy start był dla mnie przetarciem przed Biegiem Sylwestrowym – dodała zawodniczka z Szakale Bałut. 

CITY TRAIL to cykl sześciu biegów, który pozwala co miesiąc sprawdzać formę. – Z dzisiejszego startu jestem o wiele bardziej zadowolony niż z pierwszego, czas poprawiłem o około 30 sekund. Mimo, że rano byłem na treningu z psami, biegło mi się bardzo dobrze – powiedział na mecie wicemistrz Polski w canicrossie Łukasz Rakowski z KS Alaska Łódź, który starty w CITY TRAIL traktuje jako formę przygotowań do wiosennych startów.

Od trwającej edycji w ramach cyklu jesienno-zimowych zawodów odbywają się również biegi dla dzieci i młodzieży CITY TRAIL Junior. Dla nich przygotowane są cztery dystanse – od 300 metrów do 3 km.

Terminy kolejnych biegów w Łodzi to: 11 stycznia, 25 stycznia, 8 lutego, 8 marca.

Na mapie Grand Prix CITY TRAIL 2014/2105 jest 11 miast: Bydgoszcz, Gdańsk i Gdynia (które tworzą Grand Prix Trójmiasto CITY TRAIL), Katowice, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań, Szczecin, Warszawa i Wrocław. Patronat nad imprezą objęło Ministerstwo Sportu i Turystyki. 

Szczegółowe informacje o cyklu znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na oficjalnym profilu akcji na Facebooku. 

Powiązane Posty