GP Łodzi 2014 w nordic walking

W niedzielę jako pierwsi na trasę zimowego GP Łodzi wyruszą kijkarze, którzy wzorem poprzednich edycji do pokonania będą mieli dwie pętle o łącznej długości 5 km. Co roku staramy się poodnosić poziom organizacyjny zawodów, nie inaczej będzie podczas tej zimy. Wsłuchując się w opinie uczestników postanowiliśmy wprowadzić punkty w regulaminie, dzięki którym będziemy mogli wpłynąć na poprawną technikę uczestników marszy w szczególności tych, którzy więcej biegają niż maszerują. Nad wprowadzeniem zasad w życie czuwać będą sędziowie nordic walking Monika Tur z dwakije.pl oraz Zdzisław Jaskólski.

Do zawodów można zgłaszać się poprzez formularz na stronie www.zapisy.inessport.pl oraz w dniu zawodów w biurze znajdującym się n aterenie stadionu „Łodzianki” w Parku 3 Maja w Łodzi.

Poniżej punkty z regulaminu marszu nordic walking: 

Marsz NW jest to przemieszczanie się naprzemiennym krokami do przodu, z zachowaniem stałego kontaktu z ziemią, w taki sposób, że nie jest widoczna gołym okiem jednoczesna utrata kontaktu obu stóp z podłożem.

Każdy zawodnik, który będzie podbiegał dostanie ostrzeżenie od sędziego na trasie, za drugie ostrzeżenie otrzyma karę 1 minuty, a za każde kolejne 5 minut. Ostrzeżenia będą pokazywane zawodnikom za pomocą żółtych kartek.

Oficjalne wyniki publikowane będą po 24godzinach od zawodów. W tym czasie wszyscy uczestnicy będą mogli wnosić protesty na podstawie materiałów video. Ostateczna interpretacja należeć będzie do sędziów. 

Regulamin oraz inne informacje zwiazane z marszem dostępne są na stronie www.gplodzi.pl

Powiązane Posty