Zimowe bieganie podczas CITY TRAIL w Łodzi

W przełajowych 5-kilometrowych zawodach w Parku Baden-Powella pod szyldem CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, które odbyły się 18 grudnia, po raz drugi w edycji zwyciężył Maksymilian Zawiślak. 17-letni biegacz pokonał trasę w czasie 17:46 i to on jest najbliższy zwycięstwa w końcowej klasyfikacji cyklu. W kobiecej rywalizacji najlepszą – po raz trzeci w sezonie – okazała się Dominika Wiecha, z czasem 20:40, która tym samym została triumfatorką klasyfikacji generalnej. Do mety dotarło 220 osób.

Śnieg skutecznym spowalniaczem

Dzisiejsze warunki na trasie nie były łatwe, co potwierdzają wyniki na mecie. Zwycięzca biegu – Maksymilian Zawiślak – pobiegł o blisko półtorej minuty wolniej niż w październiku. Również najszybsza z kobiet dzisiejszego biegu i najlepsza w klasyfikacji końcowej edycji 2022/2023- Dominika Wiecha – odnotowała dzisiaj wynik znacznie słabszy niż w poprzednich biegach. Oczywiście nie świadczy to o spadku formy, ale pokazuje skalę trudności biegania w zimowej aurze.

Szybko przyszła ta wygrana, mimo że nie jestem do końca zadowolona z dwóch ostatnich startów. Troszkę szkoda, że stawka w Łodzi w tym i zeszłym roku nieco okrojona w porównaniu do zeszłych sezonów, ale nie ma co narzekać, jak się wygrywa. Starty w CITY TRAIL są dla mnie zawsze elementem przygotowań do nowego sezonu, wyznacznikiem obecnej formy, więc mam nadzieję, że wyniki w styczniu i marcu będą potwierdzeniem tego, że przygotowania idą w dobrym kierunku. Pierwszy z ważnych startów w biegach ulicznych planuję już na luty – będzie to Półmaraton Wiązowski, podczas którego chcę powalczyć o rekord życiowy.

Dominika Wiecha – zwyciężczyni kobiecej rywalizacji CITY TRAIL w Łodzi (fot. Konrad Ciężki)

W biegach dla dzieci i młodzieży wzięło udział 108 młodych sportowców.

Bezpłatny udział w biegu 

„Przyprowadź znajomego, pobiegnie za darmo!” – to promocja skierowana do osób, które mają tzw. karnety na wszystkie biegi CITY TRAIL w trakcie sezonu. Od grudnia, do końca edycji, każdy kto posiada karnet może przyjść na bieg z kimś bliskim, kto pobiegnie bez opłaty startowej. Czwarty bieg CITY TRAIL w Łodzi zaplanowany jest na 8stycznia 2023.

Ogólnopolskie podsumowanie sezonu 

CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden to zawody organizowane w formule Grand Prix. Oznacza to, że warto w biegach startować regularnie, bo dopiero po zakończeniu cyklu (w marcu) znane będą ostateczne rozstrzygnięcia. Aby zostać sklasyfikowanym, otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody trzeba pobiec minimum trzy razy (od października 2022 do marca 2023 zaplanowano pięć biegów – wszystkie na tej samej trasie).

Biegi CITY TRAIL odbywają się także (poza Łodzią) w: Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Szczecinie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Po zakończeniu edycji we wszystkich miastach odbędzie się ogólnopolskie podsumowanie sezonu – bieg CITY TRAIL Gold, który jest zaplanowany na 1 kwietnia.

Szczegółowe informacje oraz zapisy do biegów znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Organizatorem imprezy jest Fundacja Krok do Natury. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest inesSport.

Powiązane Posty