Mistrzostwa Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację

Prawie 240 zawodników z ponad 30 klubów rywalizowało podczas rozegranych w okolicach Lęborka ( pomorskie) Mistrzostw Polski w Długodystansowym Biegu na Orientację. Na trasach liczących od 8,4 km (juniorki) do 26,2 km (seniorzy) z dużym powodzeniem walczyli biegacze UKS Orientuś Łódź, którzy wywalczyli aż 4 medale w tym dwa złote. Tytuł młodzieżowej mistrzyni Polski zdobyła Agata Stankiewicz, która na 14 kilometrowej trasie aż o 6 minut wyprzedziła najszybszą z rywalek. Najlepszym juniorem okazał się zaś Krzysztof Rzeńca, który kolejny tytuł mistrzowski zapewnił sobie skutecznym finiszem na ostatnich kilkuset metrach. Dobre przygotowanie do sezonu pokazali również łódzcy seniorzy: Ewa Gwóźdź i Łukasz Charuba zdobywając brązowe medale w kategoriach elity. W czołówce swoich kategorii wiekowych mistrzostwa ukończyli także: Piotr Paszyński (V miejsce) i Vegard Danielesen ( VIII miejsce ) wśród elity, Aneta Kaźmierczak ( V miejsce) w kategorii młodzieżowej, Aleksandra Filipowska i Matylda Chwiałkowska (VI i VII miejsce) wśród juniorek oraz seniorka Alicja Ewiak-Paszyńska ( VII miejsce).

Strona Klubu: orientuslodz.pl