Wirtualny Bieg Fabrykanta – pobiegnij z nami!

W tym roku Bieg Fabrykanta odbędzie się w wersji wirtualnej. Impreza zaplanowana jest tradycyjnie pod koniec wakacji. Zawodnicy będą mogli przebiec dystans 10 km w terminie od 21 do 30 sierpnia 2020 r. Zapisy do tegorocznej edycji imprezy startują 22 maja o godzinie 20:00, a formularz będzie dostępny na stronie www.biegfabrykanta.pl

Analizując sytuację związaną z pandemią, mając coraz mniej czasu na organizację zawodów oraz w dalszym ciągu brak perspektyw na pozwolenie na zorganizowanie tak dużej imprezy w ostatnich tygodniach sierpnia, zmuszeni jesteśmy podjąć jedną z najtrudniejszych decyzji w historii biegu i przełożyć jubileuszową dziesiątą edycję na 28 sierpnia 2021 r. – mówi Bartłomiej Sobecki dyrektor Biegu Fabrykanta, dodając – Nikt jednak nie chce czekać, aż tak długo, żeby móc sprawdzić się na dystansie 10 km! Dlatego postanowiliśmy w tym roku zaprosić Was do zabawy w Wirtualnym Biegu Fabrykanta. Będzie to dla nas wszystkich mała namiastka imprezy biegowej, która mamy nadzieję wyzwoli w Was sporo emocji i pozwoli choć przez chwilę znów porywalizować z przyjaciółmi we „wspólnym” biegu.

Pobiegnij z nami!

Wirtualny Bieg Fabrykanta to szansa dla każdego na ukończenie rywalizacji, w której nie będzie żadnego limitu czasu! Nie zabraknie również medali, wyników „live” oraz kilku niespodzianek, które organizatorzy szykowali na jubileuszową edycję. Start w edycji wirtualnej to też możliwość sprawdzenie swojej formy oraz motywacja do regularnych treningów.

Podczas Biegu Fabrykanta spełniam moje małe marzenia. Startuję w nim od 2017 roku i każdy kolejny start jest dla mnie wyjątkowo udany. Przygodę z tym biegiem zaczynałam jako pacemaker i postanowiłam, że wpiszę ten bieg na stałe w mój coroczny kalendarz startów. Jeszcze dziś wspominam ubiegłoroczną radość z niespodziewanej wygranej i zrobienia życiówki, jakiej nie planowałam. Podoba mi się atmosfera biegu, trasa, okolice które mijamy, medale, organizacja… No po prostu wszystko – mówi Marta Bukowska, zwyciężczyni z 2019 roku, dodając – Jak zapewne spora część z nas ubolewam, że w 2020 roku nie będę miała okazji stanąć w tłumie biegaczy na linii startu. Jednak trzeba dostosować się do aktualnie panującej sytuacji, szukać pozytywów – wykorzystać dobrze ten czas, niekoniecznie na mordercze treningi, ale na regenerację i odpoczynek. Nie rezygnujmy z pasji i marzeń. Pobiegnijmy wirtualnie, dla siebie, dla zdrowia, dla zabawy, dając z siebie tyle, ile fabryka da.

Wirtualne Biegi Małego Fabrykanta

Pamiętamy również o naszych najmłodszych uczestnikach, którzy co roku rozpoczynają zmagania na trasach Biegu Fabrykanta! Zapisy na Wirtualne Biegi Małego Fabrykanta wystartują tradycyjnie 1 czerwca.

Organizatorem Wirtualnego Biegu Fabrykanta jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny. Zapraszamy na naszą stronę internetową, gdzie znajdują się najważniejsze informacje dotyczące zawodów – www.biegfabrykanta.pl oraz na nasz profil na Facebook’u.

Powiązane Posty