PSNW zaprasza na Mistrzostwa Świata i Mistrzostwa Polski w nordic walking

Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking zaprasza wszystkich entuzjastów nordic walking na imprezy sportowe i rekreacyjne w całej Polsce. Już czwarty raz w Złotoryi – Stolicy Polskiego Złota odbędą Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. Impreza pod honorowym patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki. Nagrodami głównymi będą m.in. pakiety startowe na Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Impreza odbędzie się w terminie 31.08-1.09.2013r. Tym razem zawodnicy będą rywalizować na trasie w okolicy Zalewu Złotoryjskiego (Trasa Płukaczy i Złota Łąka). Oficjalna strona imprezy: www.mmpnw.pl (zapisy  trwają). 

Drugi raz w zapraszamy kijkarzy do malowniczej Krynicy Zdrój, gdzie ponownie jesteśmy współorganizatorem Górskich Mistrzostw Polski w Nordic Walking, które odbędą się 7.09.2013r. w Krynicy Zdrój, podczas prestiżowego Festiwalu Biegowego Forum Ekonomicznego. Oficjalna strona imprezy: www.festiwalbiegowy.pl 

Pierwszy raz w Polsce – Mistrzostwa Świata w Nordic Walking. Impreza odbędzie się 5-6.10.2013r. w Szklarskiej Porębie – Jakuszycach. Miejsce jest nieprzypadkowe, ponieważ w Jakuszycach znajdują się piękne trasy, idealne do uprawiania nordic walking. To tam odbywają się największe na świecie imprezy z zakresu narciarstwa biegowego, m.in. Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym (planowany także na rok 2014) czy Bieg Piastów, w którym w tym roku wystartowało ponad 6000 uczestników z całego świata! Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking podjęło współpracę z doświadczonym Stowarzyszeniem Bieg Piastów, które pomoże w promocji tej imprezy. Imprezie został już przyznany honorowy patronat Ministerstwa Sportu i Turystyki. Na mecie na każdego zawodnika czekał będzie piękny i wyjątkowy medal, a nagrodami głównymi będą m.in. liczne wycieczki. Staramy się także o wyjątkową nagrodę, ale szczegółów jeszcze nie zdradzimy. Oficjalna strona imprezy: www.msnw.pl 

Także pierwszy raz na XVI Światowych Letnich Igrzyskach Polonijnych będziemy obserwować rywalizację Nordic Walking. Impreza odbędzie się 10.08.2013r. i skierowana jest do osób mieszkających na stałe poza granicami Polski, którzy mają polskie korzenie (niekoniecznie polskie obywatelstwo). 

Ponadto Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking zorganizuje dwie wyjątkowe imprezy z zakresu nordic walking, już trzeci raz: Wulkany24h – 24 – godzinne przejście Szlakiem Wygasłych Wulkanów (do wyboru dystans: 50 km lub 100 km) oraz czwarty raz: Na wulkan! Marsz!!! – jedna z niewielu ekstremalnych w Polsce imprez w charakterze rywalizacji nordic walking (na trasie znajdą się przeszkody, m.in. rów z wodą, błoto). 

PSNW było obecne na wielu eventach, gdzie poprowadziliśmy liczne szkolenia z zakresu nordic walking. Byliśmy m.in. na targach Aktywni 50+ w Poznaniu, gdzie wraz z grupą MarszPoZdrowie zachęcaliśmy do uprawiania nordic walking szerokie grono osób 50+. Oczywiście nie zabrakło nas 23.03.2013r. Łebie. To tam w 2012 roku pierwszy raz wspólnie ze Zdrowotelem zorganizowaliśmy I Plażowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking. W tym roku odbyły się tam Mistrzostwa Nordic Walking ŁEBA o Palmę Pierwszeństwa, a Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking, oprócz samego startu w zawodach, także ufundowało pakiety z nagrodami dla zawodników.

Nordic Walking – chodź z nami! Oficjalna strona PSNW: www.psnw.pl  Zapraszamy!

Paulina Ruta

 

Powiązane Posty