Gdzie biegać w Łodzi?

Zaczynasz przygodę z bieganiem? szukasz odpowiedniego miejsca gdzie mógłbyś poprawić swoją formę biegową? Przygotowaliśmy, krótkie zestawienie miejsc gdzie można potrenować w Łodzi. Mam nadzieję, że poniższe zestawienie ułatwi biegaczom z Łodzi oraz osobą odwiedzającym nasze miasto znaleźć odpowiednie miejsce do biegania. Jeżeli macie jeszcze jakieś ciekawe propozycje tras lub spotkań zachęcam do komentowania artykułu.
Miejsca do biegania (kolejność przypadkowa):
Park na Zdrowiu (Józefa Piłsudskiego) to „łódzki central park” można w nim spotkać setki biegaczy. Jego największą zaletą jest możliwość biegania zarówno po trasach asfaltowych jak i przełajowych. Kolejnym atutem „Zdrowia” jest oświetlenie głównych alejek oraz ich odśnieżanie zimą co ułatwia trenowanie. Zimą odbywają się tam zajęcia dla narciarzy biegowych. Od kilku lat po stronie łódzkiego Zoo znajduje się tartanowa alejka, która codziennie przyciąga steki biegaczy!
Park 3 Maja/Baden Powella położony w centrum Łodzi, oświetlone alejki umożliwiają trening przez cały rok, do tego na terenie parku znajduje się górka, na której można pracować nad siłą biegową. Od dziesięciu lat na terenie parku odbywają się zawody z cyklu City Trail (GP Łodzi) . Park był również areną zmagań w ramach Akademickich Mistrzostw Polski i Świata w biegach przełajowych.
Park Poniatowskiego – miejsce, które zna praktycznie każdy łódzki biegacz za sprawą co tygodniowego parkrunu. Większość z biegaczy zapewne uważa, że to miejsce do robienia jedynie treningów po płaskim terenie – nic mylnego, wplatając w swoją trasę tor rowerowy staje się ona idealnym rozwiązaniem do pracy nad siłą biegową.
Park Julianowski (Adama Mickiewicza)– położony w północnej części Łodzi, mocno pofałdowany, znajdują się tam głównie asfaltowe alejki. Częściowo oświetlony, można w nim spotkać sporo biegaczy, a w części rekreacyjnej (bliżej cmentarza na Zgierskiej) są fajne górki, które mogą przydać się przy robieniu siły biegowej.
Park na Stokach i tamtejszy stadion – najbardziej „górski” park w Łodzi, do tego stadion z bieżnią tartanową. To połączenie daje jedno z najciekawszych miejsc biegowych szczególnie dla biegaczy którzy chcą poprawić swoją szybkość.
Tereny wokół lotniska czyli Uroczysko Lublinek drugi co do wielkości kompleks leśny w Łodzi po lesie Łagiewnickim. Miejsce bardzo popularne wśród biegaczy mieszkających na Retkini i w jej okolicach.
Ruda Pabianicka – ulica Popioły, stawy Stefańskiego i okolica. Miejsce, które służy łódzkim biegaczom od lat, biegali tam Edyta Lewandowska, Joanna Chmiel, Tomasz Osmulski przygotowujący się do swoich startów na różnych dystansach! Godna polecenia jest pętla z ulicą Popioły mocno pofałdowana, po treningach w tej części Łodzi podbiegi na trasach biegów nie będą już nikomu straszne
Las Łagiewnicki – mekka łódzkich biegaczy. Setki ścieżek, podbiegów, zbiegów. Kilkanaście imprez biegowych w ciągu roku. Każdy na terenie lasu Łagiewnickiego znajdzie trasę dla siebie. Można tam przygotowywać się do biegów na krótkim dystansie do biegów ultra, górskich. Myślę, że praktycznie każdy łódzki biegacz  powinien chociaż raz wybrać się na trening w Łagiewnikach.
Park „ Źródeł Olechówki” – położony na Olechowie znajduje się w nim spora górka, park nie jest duży ale można np. pobiegać wzdłuż Alei Ofiar Terroryzmu a w nim zrobić podbiegi.
Trasa Górna – miejsce to popularne wśród biegaczy stało się jeszcze przed oficjalnym otwarciem, do dyspozycji było 6 pasów do biegania 🙂 teraz pozostała ścieżka rowerowa oraz chodnik wzdłuż trasy, częściowo oddzielony od ulicy ekranami, oświetlony idealnie nadający się do biegania w okresie jesienno – zimowym
Poligon “Brus” – stary poligon położony na Złotnie, urozmaicony teren, zróżnicowane podłoże, pozostałości po wojskowym poligonie to wszystko daje wiele możliwość na ciekawy trening. W tym roku odbyły się tam zawody w ramach Letniego Grand Prix Łodzi.
Las Wiączyński, może nie jest w samej Łodzi, ale niecały km za tabliczką z napisem Łódź! Miejsce, które może konkurować z Lasem Łagiewnickim, są górki, długie płaskie odcinki, a co za pewne jest sporym atutem tego miejsca o wiele mniej ludzi niż w „Łagiewnikach”.

A Wy gdzie biegacie w Łodzi? A może macie jakieś fajne miejscówki na terenie województwa do polecenia biegaczom?

Powiązane Posty