IV Wycie Szakala o Północy

Już w najbliższy piątek odbędzie się IV Wycie Szakala o Północy – nocny górski bieg sztafetowy organizowany przez Szakali Bałut oraz Radę Osiedla Julianów-Marysin-Rogi. Impreza jest naprawdę nietuzinkowa! Po pierwsze – ma charakter górski. Każdy z zawodników ośmiokrotnie pokonuje pętlę o długości ok 620 m, której trasa przebiegła przez Górę Rogowską, potocznie zwaną „śmieciówką”. 

Niepowtarzalną atmosferę biegu tworzy również sceneria, na którą składa się godzina rozpoczęcia imprezy (start. o godz. 22.00), nocna panorama miasta, którą widać ze szczytu góry oraz rozstawione wzdłuż całej trasy palące się znicze.

Na starcie spotka się 29 4-osobowych sztafet, z minimum jedną kobietą w składzie. Jednak drużyny liczące więcej niż jedną kobietę startują o 2 minuty wcześniej niż pozostałe drużyny, przy czym za każdą dodatkową kobietę udzielna jest kolejna dwuminutowa bonifikata czasowa.

Dla najszybszej 6-tki drużyn czekają pamiątkowe puchary oraz nagrody od sponsorów biegu: firmy ROSSMANN oraz ALE – Active Life Energy. Wszystkie sztafety zaś – dyplom oprawiony w antyramę oraz słodki pakiet startowy z żelem energetycznym. Tradycją już jest, iż po biegu Szakale zapraszają wszystkich do iście rodzinnego zdjęcia biegowego! Nie może Was tam zabraknąć!

Powiązane Posty