Accenture New Zealand Marathon Expedition 2015.

Gdybyśmy wzięli do ręki łopatę i próbowali „przekopać się” przez środek Ziemi wzdłuż jej średnicy dotarlibyśmy do… bezkresu Oceanu Spokojnego. Tutaj bytować i biegać się nie da. Jednak z tego punktu moglibyśmy popłynąć łodzią do najbliższego lądu – i tak dotarlibyśmy do najdalej oddalonego lądowego miejsca od Polski na kuli ziemskiej – Wysp Chatham (terytorialnie należących do Nowej Zelandii). Nic nam jednak nie wiadomo (a szperaliśmy w Internecie sporo) by organizowano tutaj zawody na dystansie maratonu. Uciekamy więc 800 kilometrów na zachód i docieramy do brzegów Nowej Zelandii – najdalej oddalonego od Polski kraju, gdzie można przebiec maraton. – Tak zapowiadają swoją tegoroczną wyprawę Szakale Bałut Łódź. – Biegniemy tutaj, bo dalej już się nie da.

9 sierpnia 2015 r. trójka reprezentantów Szakali uda się do najdalej oddalonego od Polski kraju, by pobiec w maratonie – 5. Bridges Marathon. Accenture New Zealand Marathon Expedition 2015 odbędzie się dzięki wsparciu sponsora wyprawy – spółki Accenture Łódź Delivery Center.

Przez 2 tygodnie Szakale będą podróżować śladami bohaterów Hobbita i Władcy Pierścieni. Serwis biegampolodzi.pl objął patronatem wyprawę. W miarę możliwości (tj. dostępu do Internetu) Szakale będą przesyłać relacje ze zmagań biegowych i podróżniczych wraz ze zdjęciami, które będziemy publikować na naszej stronie.

Powiązane Posty