Sukces łodzianki w Mistrzostwach Europy Nordic Walking

Witold Błądek: Z udziałem ponad 700 zawodniczek i zawodników w dniach 8-9 lipca br, w Warszawie-Bemowie na terenach Wojskowej Akademii Technicznej rozegrane zostały mistrzostwa Europy Nordic Walking ONWF. Oprócz Polaków najliczniejsze były grupy uczestników z Ukrainy, Francji, Niemiec, Hiszpanii i Włoch. Mistrzostwa rozgrywane były na czterech dystansach: 5, 10 i 21 km oraz sztafety 4 x 5 km.

W warszawskich mistrzostwach brała udział 7-osobowa ekipa łódzkiej grupy „Zawsze Młodzi Nordic Walking”, która wywalczyła dwa miejsca na podium tej imprezy.

Najlepiej z łodzian zaprezentowała się Jolanta Błądek, która pewnie zwyciężyła w kategorii wiekowej kobiet K-75. Dystans 5 km pokonała w czasie 41,28,33 min. uzyskując na mecie nad drugą zawodniczką Aleksandrą Raczyńską z Chorzowa znaczną przewagę ponad 2,5 min. Trzecie miejsca zajęła reprezentantka Ukrainy Nelli Buhaienko (44.33,31) a czwarte Henryka Owczarek z Poznania (47.36,14).

Mistrzyni Europy jest absolwentką Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, emerytowaną wykładowczynią Studium Wychowania Fizycznego i Sportu Uniwersytetu Łódzkiego. Nordic Walking uprawia systematycznie od pięciu lat, ponadto jeździ rowerem i pływa.

Obecnie zdobyte mistrzostwo Europy jak i wcześniejsze w 2022 r wicemistrzostwo świata i wygranie zawodów Pucharu Świata łódzkiej seniorki są najlepszym przykładem, że sportowe sukcesy można osiągać z w każdym wieku.

Trzecie miejsce na podium w kategorii niepełnosprawnych grupy IV wywalczyła Honorata Młynarczyk-Jasińska.

Pozostali członkowie grupy Zawsze Młodzi Nordic Walking Łódź w swoich kategoriach wiekowych zajęli miejsca: 4 – Małgorzata Cyrulewska, 6 – Joanna Walot, 8 – Krzysztof Gołębiowski, 9 – Witold Błądek, 10 – Barbara Dankiewicz

foto.: Witold Błądek