Taplając się w błocie wbiegli na podium

Dużym sukcesem dla zawodników z naszego regionu zakończył się 7 Cross Maraton im. A. Walczaka, który odbył się 5 lutego w Kościelnej Wsi koło Kalisza. Zawodnicy mieli do wyboru dwa dystanse: maraton lub półmaraton, trasa biegu była bardzo ciężka w większości pokryta bardzo grząskim błotem. W tak ciężkich warunkach na trasie rywalizowało 100 zawodników i zawodniczek z całej Polski w tym z naszego wojewódźtwa. Dariusz Stawski reprezentujący KB Arturówek Łódź, zajął trzecie miejsce w kategorii M-50 na dystansie maratońskim, natomiast w kategorii M-60 triumfował Tadeusz Ruta – Łódź. Dystans maratoński pokonali również, Jarosław Feliński z Łodzi, Marek Pawlak z Korony Pabianice, Włodzimierz Chajdasz i Krzysztof Tomaszewski z KB Geotermia Uniejów.

Na dystansie o połowę krótszym drugie miejsce w klasyfikacji open zajął Jarema Dubiecki z KB Arturówek Łódź, który w tym roku będzie reprezentował Polskę podczas Mistrzostw Świata w biegu 24h. Półmaraton ukończył również Robert Kaczmarek z Łasku.

Wyniki

Zdjęcia

Strona zawodów

Gratulujemy wszystkim, którzy ukończyli bieg, który był rozgrywany w naprawdę cięzkich warunkach.