Spalski Bike Orient

Ciekawą propozycję spędzenia aktywnego czasu przygotowuje dla rowerzystów, ale również dla biegaczy Klub Turystyki Rowerowej Bike Orient. W dniach 17-19 czerwca w Spale odbędzie się Rajd na Orientację Bike Orient.
Jest to coroczna impreza organizowana w najatrakcyjniejszych pod względem turystycznym zakątkach regionu łódzkiego. Uczestnicy czterech poprzednich edycji rajdu mieli okazję poznać i pościgać się w Sulejowskim, Przedborskim oraz w Parku Krajobrazowym Wzniesień Łódzkich. Tym razem organizatorzy zapraszają do odwiedzenia Spalskiego Parku Krajobrazowego. Impreza, początkowo adresowana była wyłącznie dla rowerzystów. W tym roku usatysfakcjonowani powinni być amatorzy kilku innych dyscyplin sportowych.

Uczestnicy rajdu w Spale będą mieli do wyboru 3 trasy:
–    rekreacyjna – ok. 50 km rowerem w limicie 10 godzin
–    giga – ok. 180 km rowerem w limicie 10 godzin
–    ekstremalna – ok. 200 km rowerem, pieszo, kajakiem, na rolkach z przerywnikami na zadania specjalne w limicie 24 godzin

Rywalizacja uczestników rajdu polega na odnajdywaniu w terenie punktów kontrolnych przy pomocy map. Wybór trasy między punktami jest dowolny. Nie ma również konieczności zaliczania wszystkich punktów, przez co przebyty przez uczestnika dystans może bardzo się różnić od podanych powyżej.
Rajd rozpoczyna się w piątek wieczorem startem uczestników na trasę ekstremalną. W sobotę rano do rywalizacji przystępują startujący na trasie rekreacyjnej i giga. Tego dnia wieczorem zakończy się limit dla wszystkich trzech tras i odbędzie się zakończenie pierwszej części imprezy z pieczeniem kiełbasek przy ognisku i uhonorowaniem najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.
To jeszcze nie wszystko, gdyż nazajutrz, w niedzielę organizatorzy zapraszają na rowerowy rajd krajoznawczy. W spokojnym tempie, już bez rywalizacji będzie można poznać najciekawsze miejsca w okolicach Spały. W rajdzie krajoznawczym będą mogli wziąć udział wszyscy zainteresowani, również osoby, które nie wzięły udziału w pierwszej części imprezy.
Bike Orient będzie inauguracyjnym rajdem Gry Terenowej Adventure Orient. Będzie to oferta aktywnego wypoczynku adresowana do indywidualnych turystów połączona z orientacją w terenie przy pomocy map turystycznych. Szczegóły tego projektu przedstawione zostaną w Serwisie Biegowym Ziemi Łódzkiej w najbliższym czasie.
Więcej informacji o Rajdzie Bike Orient już wkrótce będzie można uzyskać na stronie www.bikeorient.pl.

 

Piotr Banaszkiewicz.

Powiązane Posty