We Wrocławiu odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne.

Oprócz strefy stoisk targowych, w której zaprezentowało swoją ofertę turystyczną ponad 300 Wystawców, w tym przedstawicielstwa zagraniczne, regiony Polski, biura podróży, ośrodki noclegoww, przygotowano szereg atrakcji towarzyszących. Na terenie Hali Targów powstała strefa gastro oraz strefa rozrywki, w których odbył się m.in. Festiwal Kulinarny. W MTT udział wziął sam Wojciech Cejrowski, który podczas wykładu w dn. 09.04.2011r. na Uniwersytecie Ekonomicznym opowiedział kilka ciekawostek ze swoich podróży. Wykorzystując okazję osobistego spotkania z Panem Wojciechem Cejrowskim – zachęciliśmy go w kilku słowach do odwiedzenia Złotoryi podczas MMP NW. Zwróciliśmy uwagę na specyficzne położenie naszego miasta w Krainie Wygasłych Wulkanów, na co Pan Wojciech żywo zareagował podpytując nas czym jest Nordic Walking.
– Pan Wojciech powiedział, że zna tylko gonitwy z kijami – marszu Nordic Walking jeszcze nie – mówi Paulina Ruta Kaczmarska, obecna na spotkaniu z Panem Wojciechem Cejrowskim, która wręczyła Panu Wojciechowi upominki od polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking oraz specjalistyczną chustę firmy BUFF – gadżet od sponsora technicznego MMP NW.
– Ponadto pan Wojciech bardzo zaciekawił się wulkanami i trasą MMP NW – która przebiega w okolicy wygasłego wulkanu WILKOŁAK – dodaje.
Podczas MTT nie zabrakło Nordic Walking – treningów, szkoleń oraz prezentacji techniki ze sceny głównej. Jako organizatorzy imprez sportowo – rekreacyjnych z zakresu Nordic Walking (12.06.2011 – Mistrzostwa Wrocławia w Nordic Walking oraz 03-04.09.2011 – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – Złotoryja) zachęcaliśmy uczestników do czynnego udziału w naszych zawodach. Ponadto przedstawialiśmy uczestnikom MTT nasz innowacyjny projekt pn. Zakochaj się w Nordic Walking! współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki i zapraszaliśmy na cykl imprez Nordic Walking m.in. WULKANY w 24 h (25.06) i Ogólnopolską Konferencję Nordic Walking (28.05) – strona projektu: www.zakochajsiewnw.pl

Patroni imprezy: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polska Izba Turystyki, Miasto Wrocław czy Urząd Marszałkowski Dolnego Śląska.

Oficjalna strona MTT: www.mttwroclaw.pl
Oficjalna strona Benevita Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking – Złotoryja 2011 www.mmpnw.pl
Kursy i szkolenia z zakresu Nordic Walking: www.ssir.pl

Galeria zdjęć.

Paulina Ruta Kaczmarska

Powiązane Posty