Piąty, kończący sezon bieg CITY TRAIL w Łodzi już w niedzielę

Sezon biegów przełajowych CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden 2021/2022 zbliża się do końca. Piąte – ostatnie zawody edycji w Łodzi są zaplanowane na niedzielę, 6 marca. 5-kilometrowa trasa poprowadzona będzie ścieżkami Parku Baden-Powella. W ramach wydarzenia organizowane będą także krótsze biegi dla dzieci i młodzieży. Kwota zebrana w niedzielnym biurze zawodów z opłat startowych będzie przekazana na pomoc Ukrainie.

– Jak wielu Polaków, przeżywamy to, co dzieje się w Ukrainie. Nasza sytuacja po pandemii nie jest najlepsza, ale dzieląc się nigdy nie tracimy, więc chcemy pomóc, na ile możemy. Przed nami jeszcze dziesięć biegów, w tym ten niedzielny w Łodzi, a dodając dwie imprezy, które organizowaliśmy w miniony weekend, będzie to łącznie dwanaście biegów, z których wpisowe z biura zawodów trafi do Polskiej Akcji Humanitarnej – mówi Justyna Grzywaczewska z Fundacji Krok do Natury, która jest organizatorem CITY TRAIL.

Cykl CITY TRAIL charakteryzuje się cyklicznością. Aby zostać sklasyfikowanym otrzymać pamiątkowy medal i walczyć o nagrody, należy ukończyć co najmniej trzy biegi. W łódzkiej rywalizacji najlepszymi okazali się Dominika Wiecha i Grzegorz Petrusiewicz, którzy wygrali po trzy biegi.

Rejestracja do zawodów odbywa się na stronie www.citytrail.pl, ale będzie możliwa także w dniu biegu – w biurze zawodów, które będzie zlokalizowane w Parku Baden-Powella, w okolicy Motodromu.

Uroczyste podsumowanie sezonu CITY TRAIL w Łodzi jest zaplanowane na 16 marca, w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej. Natomiast 9 kwietnia w Bydgoszczy zorganizowany będzie pierwszy w historii cyklu ogólnopolski finał – bieg CITY TRAIL Gold.

Warto zaglądać również na profil imprezy na Facebooku, gdzie pojawia się wiele ciekawostek oraz zdjęcia z biegów. Zawody są dofinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Harmonogram imprezy:

godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów

godz. 9:20 – zbiórka najmłodszych Uczestników biegów Junior – kategorie D0 i D1 (ok. 300 m)

godz. 9:50 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D2 (ok. 600 m)

godz. 10:10 – zbiórka Uczestników biegów Junior – kategoria D3 (ok. 1 km) i D4 (ok. 2 km)

godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów

godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Powiązane Posty