10.bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Łodzi

SK ŁKS : Już 06.03.2022 roku odbędzie się 10. Jubileuszowy bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” w Łodzi. Dystanse jakie będziemy pokonywać to klasyczna 5-tka oraz nieklasyczne 1963 m. Zapisy cały czas trwają na stronie www.zapisy.inessport.pl

Dlaczego taki dystans? Dlaczego Żołnierze Wyklęci? Dlaczego rok 2011 jest dla nas ważny? Warto to wyjaśnić bo nie tylko o bieg chodzi, a raczej biega w tym wydarzeniu. Podstawowym celem jest uczczenie i popularyzowanie Narodowego Dnia Pamięci o Żołnierzach Wyklętych, który przypada na 1 marca. Święto to zostało ustanowione w 2011 roku aby upamiętnić tych, którzy walczyli z komunistami jeszcze długo po zakończeniu II Wojny Światowej. 60 lat wcześniej, 1 marca, ale 1951 r. wykonano wyrok śmierci na członkach Zarządu Głównego Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”. 1963 m – to dla uczczenia ostatniego Wyklętego – Józefa Franczaka, który zginął w 1963 roku w walkach z komunistycznym rządem.

Dużo dat, dużo symboli, dużo do uświadomienia obecnemu, ale i przyszłym pokoleniom. Właśnie poprzez sport i propagowanie zdrowego trybu życia oraz to ogólnopolskie wydarzenie chcemy upowszechniać postawy patriotyczne, ale i wiedzę o naszej historii.

Bieg ma zasięg ogólnopolski, 1 marca w kilkuset miejscach w Polsce rozpocznie się bieg główny. Krajowym organizatorem jest Fundacja Wolność i Demokracja, natomiast w Łodzi Stowarzyszenie Kibiców ŁKS.

Start biegu towarzyszącego (1963 m) planowany jest na godzinę 11:00, natomiast bieg główny (5 km) o godzinie 12:00.

Jak co roku bieg odbędzie się na łódzkim Zdrowiu, start i meta będą usytuowane na terenie Łódzkiego Klubu Sportowego (Miejskiej Areny Kultury i Sportu/ Atlas Areny….). Trasa będzie prowadziła głównie przez asfaltowe alejki parku i będzie oznaczona co kilometr.

Każdy z uczestników 10.biegu pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym” otrzyma pamiątkowy medal, ciepły posiłek i wodę na mecie. Wśród pań i panów pierwsze trzy miejsca będą nagrodzone pucharami i niespodziankami od naszych sponsorów.

Spieszcie się z zapisami! Na bieg można zgłaszać się poprzez nasza stronę Łódź | Miejscowości | Tropem Wilczym do 27.02, po tej dacie tylko w biurze zawodów (stadion ŁKS, al. Unii 2). Opłata startowa to 60 zł.

Biuro zawodów (odbiór pakietów) będzie czynne w piątek 04.03 od 16 do 20 i w niedzielę od 9 do 10:30.

Pamiętajcie o wydrukowanych, uzupełnionych i podpisanych formularzach.

Wielkie podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację i sponsorów, których wsparcie sprawia, że możemy zaoferować Wam więcej:

Putka, VitaDiet, Święcicki Zdrój, Browar Staropolski i One&Only Catering.

Już teraz chciałbym zaprosić na przyszłoroczny, 11. Bieg w okrągłą 60-tą rocznicę śmierci ostatniego Wyklętego.

Ze sportowym pozdrowieniem,

SK ŁKS

Powiązane Posty