Nowa lokalizacja parkrun w Łodzi!

Już w marcu 2019 na profilu parkrun Łódź pojawiła się pierwsza informacja o pomyśle na otwarcie drugiej lokalizacji w mieście. Zainteresowanie ze strony biegaczy było niemałe, lecz jak każdy projekt, potrzebuje zaangażowania kilku osób – w tym przypadku koordynatorów..

Czym w ogóle jest parkrun?

Jest to cotygodniowy, bezpłatny cykl biegów rozpoczęty w UK. Do tej inicjatywy, Polska dołączyła w 2011 roku, a łódzka lokalizacja pod koniec czerwca 2012. Imprezy charakteryzują się przyjazną atmosferą i otwartością, a do tego zapewniany jest pomiar czasu dla każdego zawodnika zarejestrowanego w systemie (rejestracja jest bezpłatna). Nie obowiązuje również limit czasu, dzięki czemu w parkrunie mogą wziąć udział również maszerujący z kijkami, bądź zwykli spacerowicze.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, na świeżym powietrzu i drzewo

Jak będzie wyglądała trasa spotkań w Arturówku?

Posiadamy nieoficjalną informację, że start biegu będzie odbywał się z okolic mostka na ul. Skrzydlatej, z którego pobiegniemy w stronę kortów tenisowych, następnie w pobliże stadniny Straży Miejskiej, a na koniec z powrotem wrócimy na ulicę Skrzydlatą. Całość rozegra się prawdopodobnie na jednej pętli, której dystans musi wynieść min. 5 km.

Kiedy możemy spodziewać się startu kolejnego miejsca cosobotnich spotkań?

Sprawy organizacyjne są już dopinane na ostatni guzik, jednak lokalizacja nie może się otworzyć, dopóki nie zbierze się kilku chętnych koordynatorów – wolontariuszy, którzy będą mieli za zadanie przeprowadzić średnio 1 bieg w miesiącu. Jak wygląda ich praca? Bardzo prosto. Do każdego spotkania przydzielona jest jedna z osób z danej lokalizacji, która odpowiedzialna jest za przygotowanie miejsca imprezy, odprawę wolontariuszy i czuwanie nad przebiegiem całego biegu.

Może być zdjęciem przedstawiającym 1 osoba, stoi i na świeżym powietrzu

Chcę pomóc w działaniach parkrunu. Jak mogę włączyć się w organizację imprezy?

Bardzo prosto! Wystarczy skontaktować się z koordynatorem lokalizacji – Maćkiem Woźnickim, poprzez fanpage parkrun Arturówek, bądź mail – lodz@parkrun.com. Dostaniecie odpowiedź na każde pytanie dotyczące organizacji, jak i wszelkie szczegóły na temat przeprowadzania spotkań.

Czy lokalizacja w Parku Poniatowskiego zostanie zamknięta?

Nie! Mimo przejścia obecnego koordynatora na nową trasę, oba spotkania będą działały równolegle, a Arturówek będzie jedynie alternatywą dla obecnych spotkań.

Źródła: Google, parkrun Łódź

Powiązane Posty