Kleszczów na 5 – biegacze wracają do Kleszczowa po nowe rekordy!

Po raz ósmy w najbliższą niedzielę odbędzie się bieg Kleszczów na Piątkę. Do zawodów zgłosiło się 200 zawodników na dystansie 5 km oraz 150 dzieci! Listy startowe zamknęły się na długo przed zawodami. Impreza wraca po rocznej przerwie, na nową jeszcze szybszą trasę, która sprzyja poprawie rekordów życiowych.

– Cieszymy się, że udało się nam wrócić z szybką piątką na ulice Kleszczowa – mówi Jan Gurazda Prezes LKS Omega Kleszczów dodając – w tym roku zmodyfikowaliśmy lekko trasę, start będzie z ulicy Sportowej, a meta na stadionie, dzięki czemu trasa stała się jeszcze szybsza. Mam nadzieję, że przełoży się to na nowe rekordy uczestników.

O zwycięstwo w tegorocznej edycji biegu powalczą m.in. Aleksander Dragan, Patryk Stypułkowski, a wśród Pań głównymi faworytkami do zwycięstwa są złota medalistka Mistrzostw Polski na 5 km – Monika Kaczmarek oraz Sabina Jarząbek – m.in. zwyciężczyni Kleszczowskiej Dziesiątki.

Wzorem ubiegłych edycji uczestnicy biegu na 5 km otrzymają pamiątkowe koszulki, na mecie medale, a w pakiecie startowym wejście do Parku Zdrowia i Rozrywki Solpark, gdzie będzie można się zregenerować po szybkim biegu.

W związku z organizacją biegu Kleszczów na 5 w dniu 26 września w godzinach 11:50 – 13:00 wyłączona zostanie z ruchu ulica: Sportowa, a od godziny 11:30 ulice: Sportowa (od 11:15), Ustronna, Łąkowa, oraz drogi Południowa i Tulipanowa (101394E), Miła (101402E) i Główna (1500E)

Organizatorem biegu Kleszczów na 5 są LKS Omega Kleszczów oraz Gmina Kleszczów. Szczegółowe informacje o zawodach dostępne są na stronie www.kleszczowna5.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

9:00 – otwarcie biura zawodów

10:15 – zamknięcie biura zawodów dla dzieci

10:45 – start biegów dziecięcych

11:15 – zamknięcie biura zawodów dla dorosłych

12:00 – start biegu głównego

13:00 – dekoracja zwycięzców

Powiązane Posty