Łódź Maraton – Dbam o zdrowie – startują zapisy

6 października (sobota) startuje program przygotowań do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Pod okiem doświadczonych trenerów 2 razy w tygodniu będzie można przygotowywać się do startu w kwietniowym maratonie. Drużyna Dbam o Zdrowie to nieformalna grupa treningowa, której celem jest zrealizowanie programu przygotowawczego do Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie. Zawodnicy zostaną podzieleni na trzy grupy – początkującą, średniozaawansowaną i zaawansowaną. Grupę początkującą poprowadzi Tomasz Osmulski, zawodnik Rudzkiego Klubu Sportowego, brązowy medalista Mistrzostw Polski w biegu na 1500 metrów. Grupę średniozaawansowaną poprowadzi Joanna Gront-Chmiel, reprezentantka Polski w biegach długodystansowych, mistrzyni Polski w maratonie, zwyciężczyni wielu maratonów na całym świecie. Trenerem grupy zaawansowanej będzie Jacek Chmiel, trener lekkoatletyki II klasy, wychowawca wielu medalistów Mistrzostw Polski w biegach średnich i długich.

Zorganizowane zajęcia Drużyny Dbam o Zdrowie będą się odbywały w każdą środę i niedzielę. Zbiórka przy wejściu do Atlas Areny vis-a-vis stadionu ŁKS-u – w środy o godz. 18:30 i w niedziele o godz. 9. Udział w zajęciach jest bezpłatny. Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku.bardzo dobrze organizację poprzedniego Łódź Maratonu Dbam o Zdrowie w 2012 roku ocenia ponad 95 procent biegaczy – takie są wyniki ankiety przeprowadzonej wśród uczestników imprezy. Sto procent ankietowanych poleciłoby Łódź Maraton Dbam o Zdrowie swojemu znajomemu.

Ankietę przeprowadzono za pośrednictwem oficjalnej strony internetowej imprezy www.lodzmaraton.pl.

Tak pozytywne opinie to dla nas motywacja do jeszcze cięższej pracy i dalszego podnoszenia standardów organizacyjnych – mówi Michał Drelich, Dyrektor Łódź Maraton Dbam o Zdrowie. – Pierwsza edycja naszej imprezy otrzymała od biegaczy tytuł Maraton Roku 2011. Tegoroczna edycja również spełniła oczekiwania biegaczy i kibiców. Ufam, że w 2013 roku przełoży się to na dalszy wzrost frekwencji. Jesteśmy przygotowani na przyjęcie 5 tysięcy maratończyków – dodaje.

Kolejna edycja Łódź Maraton Dbam o Zdrowie odbędzie się 14 kwietnia 2013 roku. Zapisy do biegu ruszają 1 października o godz. 12. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Łodzi,. Więcej informacji na www.lodzmaraton.pl

źródło: www.uml.lodz.pl 

Powiązane Posty