VI Bieg Solidarności już 11 września 2011

VI Bieg Solidarności „Droga do Siebie” odbędzie się w dniu 11 września  w Jedliczach w ramach upowszechniania programu edukacyjnego „Droga do Siebie” i obchodów dnia Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię, który obchodzony jest w Polsce od 2002 roku w każdą drugą niedzielę września. Do udziału w tej imprezie zapraszamy nie tylko miłośników biegania ale wszystkie osoby.  Tradycyjnie bieg składa się z dwóch dystansów: 1500 metrów oraz 10 km. Krótki dystans daje możliwość udziału amatorom zaczynającym bieganie jak i i tym, którzy po prostu chcą przyłączyć się do idei programu i zamanifestować swoje poparcie. Bieg ma charakter integracyjny, biorą w nim udział również osoby niepełnosprawne. Atrakcją biegu są niewątpliwie: trasy biegu, które prowadzą przez znane tereny rekreacyjne Grotnik; wydarzenia towarzyszące zawodom; gościnność ośrodka oraz poza sportowy, społeczny wymiar imprezy. Po raz pierwszy trasa biegu pozostanie niezmieniona względem poprzednich edycji, dzięki czemu biegacze, którzy startowali rok temu będą mogli porównać osiągnięte wyniki a tym samym i swoją kondycję.
W roku 2011 Bieg odbędzie się w ramach obchodów Dnia Solidarności z Osobami Chorującymi na Schizofrenię i programu „Droga do Siebie”. Bieg będzie także promował Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego przypadający na każdego roku w dniu  10 października.
Przesłanie kampanii a sport
Włączenie sportu w kampanię i ideę walki z uprzedzeniami i stereotypami jest elementem łódzkich obchodów kampanii. Poprzez wysiłek i sportową rywalizację zawodnicy w sposób symboliczny ale i dosłowny pokonują bariery – przezwyciężanie trudności i przekraczanie barier jest bowiem wpisane w naturę sportu. Sport jest także symbolem zdrowia – zgodnie z hasłem w zdrowym ciele zdrowy duch – rekreacja fizyczna jest równie ważna dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego.
Bieg jest częścią kampanii, która odbywa się w formie festynu lub happeningu i każdego roku przyciąga kilkuset  uczestników: zawodników, grono kibiców, rodziny. Kampanii towarzyszą występy sceniczne, stoiska promocyjne, spotkania ekspertów, konkursy i zabawy dla dzieci. Zawsze odbywa się również dla dzieci i Bieg Przedszkolaka. W Biegu Przedszkolaka nie ma klasyfikacji – każde dziecko jest zwycięzcą i każde odbiera upominek – tu liczy się sam udział, uśmiech i radość ze wspólnej zabawy.
Malownicza okolica, przyjazna atmosfera, gościnność ośrodka oraz szczytny cel niech bedzie zachętą do udziału. Spotkajmy się zatem w Jedliczach na kolejnym VI Biegu Solidarności!
Historia
Bieg Solidarności powstał w 2006r. i od początku był związany z obchodami kampanii społecznej, której celem jest zwrócenie uwagi na problemy z obszaru zdrowia psychicznego. Pierwszy Bieg Solidarności, dodatkowo uświetnił uroczystość otwarcia Ośrodka Szkoleniowego „KŁOS” – pierwszej firmy społecznej w Regionie Łódzkim, zatrudniająca osoby z niepełnosprawnością psychiczną.

Powiązane Posty