Światowe Wojskowe Igrzyska – Daria Lajn wywalczyła srebro

Starsza marynarz Daria Lajn (ZS MW Gdynia/UKS Azymut Pabianice) wywalczyła w Rio de Janeiro srebrny medal V Światowych WojskowychIgrzysk Sportowych CISM w biegu na orientację na średnim dystansie. To drugi medal Polaków w tej imprezie i 51. w jej historii. Urodzona 5 stycznia 1989 r. w Pabianicach Lajn o sekundę przegrała walkę o złoto, po które sięgnęła Litwinka. Trzecia na mecie zawodniczka straciła do Polki prawie dwie minuty.
„Niemal trzykilometrowy bieg z 85-metrowym przewyższeniem w linii prostej trwał 23 minuty. Ciężko pracowałam żeby dobrze wypaść w Rio, ale bieg na orientację to dyscyplina, w której jedna pomyłka może zaważyć na porażce” – powiedziała Lajn, mająca w dorobku osiem medali mistrzostw kraju.
W biegu klasycznym Daria zajęła 9 miejsce indywidualnie, dzięki czemu reprezentacja Polski zajęła I miejsce drużynowo.