Górale z Ziemi Łódzkiej

W zeszłym tygodniu odbyły się dwie bardzo popularne imprezy w biegach górskich. W sobotę gospodarzem zmagań biegaczy był Karpacz, w którym odbył się Bieg na Śnieżkę na dystansie 14 km. W zawodach wystartowało blisko 250 zawodników z całej Polski. Na starcie imprezy nie zabrakło przedstawicieli Ziemi Łódzkiej, z których najszybciej trasę pokonał Radosław Pasternak z KB Spartakus Bełchatów. W zawodach startował również Szymon Szymczak z KB Arturówek Łódź. Na liście z wynikami znaleźć można jeszcze kilku biegaczy z naszego regionu. Jak widać wakacje sprzyjają startom w górach.

Na drugi dzień stolicą biegów górskich stał się Korbielów, miejsce które co roku ściąga rzeszę zawodników na słynny Bieg na Pilsko. W zawodach wystartował dobrze znany z biegów w regionie reprezentant LKS Koluszki – Krzysztof Pietrzyk. Na starcie biegu stanęła prawie cała czołówka Polski w biegach górskich, w tym doborowym towarzystwie Krzysztof zajął wysokie 13 miejsce na 360 startujących. W rozmowie z Serwisem    zawodnik z LKS Koluszki przyznał, że w tym roku starty w biegach górskich są dla niego jedynie forma przygotowań do jesiennych zawodów.