Rekordowy II Majowy Piknik Sportowy

Blisko 350 uczestników wzięło udział w drugiej edycji „Majowego Pikniku Sportowego”, którego gospodarzem było Centrum Sportu i Rekreacji „Zbyszko”. Jako pierwsi na trasę wyruszyli biegacze, z których najszybszy okazał się Marcin Puszewkiewicz z LKS Koluszki, pokonując  klubowego kolegę Krzysztofa Pietrzyka (zwycięzca sobotniego Textilcrossu) oraz Leszka Marcinkiewicza z biegampolodzi.pl (drugi w sobotnich zawodach). Wśród Pań triumfowała Monika Kaczmarek z Łodzi przed powracająca do formy Sylwią Badowską z Fan Run Team oraz Katarzyną Chorzewską z biegampolodzi.pl. Bieg Majowy ukończyło 206 zawodników i zawodniczek.

W odstępie jednej minuty od startu biegu na trasę w Lesie Wiączyńskim wyruszyło 66 kijkarzy. Rywalizacja zarówno wśród Pań jaki i Panów toczyła się do ostatnich metrów. Najszybszą zawodniczką okazała się Aleksandra Radosz z Janowa, przed Aleksandrą Przybył z drużyny „Krwinki” oraz  Marią Sajna z Żar. Najszybszym mężczyzną był reprezentant Janowa – Grzegorz Dors, drugi na metę wszedł Dariusz Makulec z KM Aktywni Sochaczew, a trzeci Marek Dors z Janowa.

Po zakończeniu rywalizacji zawodników w Biegu Majowym i Mistrzostwach Ziemi Łódzkiej w Nordic Walking, do zawodów przystąpiły dzieci, dla których trasa wytyczona była na głównym hipodromie KJ „Zbyszko”. Zmagania najmłodszych uczestników wzbudziły wiele emocji zarówno wśród startujących, jak i licznych kibiców.

Podczas II Majowego Pikniku Sportowego odbył się również specjalny pokaz dla kibiców przygotowany przez KJ „Zbyszko”. Najmłodsi uczestnicy w trakcie trwania imprezy mieli również do dyspozycji park zabaw usytuowany na terenie Centrum Sportowo – Rekreacyjnym „Zbyszko”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzony czas, a wszystkim sponsorom, wspóorganizatorom i wolontariuszom za pomoc w organizacji II Majowego Pikniku Sportowego.

 

Wyniki open

Kategie Bieg Majowy

Kategorie II Mistrzostwa Ziemi Łódzkiej w NW

Galeria cz. 1 by INES

Galeria cz. 2 by INES

Galeria by DOKTOREK

Relacja runingsucks.pl

Galeria by Łódź Running Team

Powiązane Posty