Jak najlepiej zacząć rok? Na biegowo!

Początek roku zawsze motywuje do aktywności fizycznej. Z realizacją tych postanowień dłużej niż przez kilka tygodni bywa różnie, ale dzisiejszy bieg CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden w Łodzi był świetną okazją, by wprowadzić w życie plan na aktywny rok 2020. W czwartej już imprezie tej serii w edycji 2019/2020 wystartowało 366 zawodników, a zwycięstwo odniósł Grzegorz Petrusiewicz. Wśród kobiet najszybszą okazała się Monika Kaczmarek. 

Grzegorz Petrusiewicz zwyciężył dzisiaj po raz drugi w sezonie. Jego wynik na mecie to tym razem 15:44. Drugi był Maciej Budziński (czas 16:02), a trzeci – Wojciech Sowik (wynik 16:26). Wśród kobiet drugie zwycięstwo odniosła Monika Kaczmarek – najlepsza z kobiet w czterech edycjach CITY TRAIL w Łodzi. Czas Moniki na mecie to tym razem 18:05. Drugie miejsce wywalczyła Magdalena Ciołak (wynik 19:11). Jako trzecia na metę wbiegła Natalia Grzegorczyk (czas 19:19).

Pogoda była dzisiaj w Łodzi sprzyjająca, warunki na trasie także. Niektórzy zawodnicy wykorzystali ten fakt, inni potraktowali ten start treningowo – tak, jak Mariusz Janicki, który przyjechał na bieg rowerem. 

– Nie lubię jeździć komunikacją miejską, praktycznie cały rok jeżdżę na rowerze – dzisiaj także to mój środek transportu. Pogoda mnie nie odstrasza. A bieg – miało być luźno i tak było, a mój wynik to 21 minut. Jutro biorę udział w Biegu Trzech Król i tam chcę pobiec poniżej 20 minut – mówił na mecie biegacz.

Biegi CITY TRAIL Łódź są poprowadzone na pętli w Parku Baden-Powella. Biegowe miasteczko jest zlokalizowane w pobliżu Motodromu. Nieodłączną częścią cyklu są zawody dla dzieci i młodzieży – w dzisiejszej imprezie wzięło udział 181 młodych sportowców.

– Mąż, który też biega zachęcił dzieciaki do biegania, namówił je na zajęcia lekkoatletyczne, do startów w zawodach. Teraz nie trzeba ich zachęcać, są zmotywowane i same chętnie uczestniczą w biegach. W tym sezonie mają już na koncie cztery biegi CITY TRAIL, więc medale mają w kieszeni – mówi Anna Szymańska, mama dwójki uczestników CITY TRAIL Junior.

Kolejny bieg w Łodzi jest zaplanowany na 2 lutego, a ostatnie zawody trwającej edycji odbędą się 8 marca. Uroczyste podsumowanie sezonu będzie zorganizowane w II połowie marca. 

Cykl CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden odbywa się w formule ogólnopolskiej. Poza Łodzią zawody są organizowane w Bydgoszczy, Katowicach, Lublinie, Olsztynie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. W trakcie sześciu jesienno-zimowych miesięcy odbędzie się łącznie sześćdziesiąt biegów – po sześć w każdej lokalizacji. Lokalnym współorganizatorem biegów w Łodzi jest firma InesSport.

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. 

Powiązane Posty