CITY TRAIL Łódź: w Nowy Rok biegowym krokiem!

Tuż po Nowym Roku – w niedzielę, 5 stycznia odbędzie się czwarty bieg z serii CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden Łódź 2019/2020. Na półmetku liderami łódzkiej rywalizacji są Krzysztof Pietrzyk i Milena Gierach. Zapisy do niedzielnej imprezy trwają na www.citytrail.pl

Cykl Grand Prix charakteryzuje się tym, że w końcowej klasyfikacji liczą się zawodnicy startujący regularnie. W przypadku CITY TRAIL oznacza to udział w co najmniej czterech biegach (z sześciu zaplanowanych na edycję). W połowie sezonu prowadzenie obejmują biegacze, którzy mają na koncie trzy starty i tak w przypadku Łodzi aktualnie liderują wspomniani Krzysztof Pietrzyk, który tylko raz stanął na podium i Milena Gierach, która tylko raz zwyciężyła. Taka sytuacja oznacza, że końcowe zwycięstwo może przypaść innym zawodnikom, a wśród tych, którzy mają na to szanse warto wymienić Grzegorza Petrusiewicza (jedna wygrana, jedno drugie miejsce) oraz Monikę Kaczmarek (dwa zwycięstwa).Średnia frekwencja z trzech dotychczas rozegranych biegów to 356 biegaczy. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży startowało średnio 210 uczestników.

– Początek roku to dla nas jednocześnie początek drugiej części sezonu 2019/2020. Przed nami łącznie 30 biegów w 10 lokalizacjach, z czego 3 w Łodzi. W aktualnej edycji mamy okazję obserwować w Parku Baden-Powella zaciętą rywalizację – obecnie szanse na wygraną w końcowej klasyfikacji ma kilka zawodniczek i kilku zawodników, a to oznacza ogromne emocje do końca sezonu – podkreśla Piotr Książkiewicz, organizator ogólnopolskiego cyklu CITY TRAIL. 

Na cykl CITY TRAIL Łódź 2019/2020 składa się sześć imprez (29 września, 3 listopada, 8 grudnia, 5 stycznia, 2 lutego, 8 marca). Każda z nich odbędzie się na dystansie 5 km na pętli poprowadzonej ścieżkami Parku Baden-Powella. Średnia frekwencja z trzech dotychczas rozegranych biegów to 356 biegaczy. Dodatkowo w zawodach dla dzieci i młodzieży startowało średnio 210 uczestników. Warto dodać, że po zakończeniu części sportowej zaplanowana jest uroczysta ceremonia podsumowująca sezon, podczas której wręczone zostaną pamiątkowe medale, a także nagrody dla najszybszych biegaczy. 

Harmonogram każdej z imprez CITY TRAIL:

– godz. 8:30 – otwarcie biura zawodów (okolice Motodromu w Parku Baden-Powella) 

– godz. 9:20-10:30 – biegi CITY TRAIL Junior

– godz. 10:30 – zamknięcie biura zawodów

– godz. 11:00 – start biegu głównego na 5 km

Szczegółowe informacje oraz zapisy znajdują się na stronie www.citytrail.pl. Wiele ciekawostek pojawia się także na profilu imprezy na Facebooku. Lokalnym współorganizatorem cyklu jest firma inesSport.

Powiązane Posty