Dwa dni rywalizacji na Górze Kamieńsk

Szósta edycja Ultra Kamieńsk odbędzie się już w najbliższy weekend (1 – 2 sierpnia). Trasa zawodów jak co roku wytyczona została na terenie Góry Kamieńsk położonej na obszarze gminy Kamieńsk. Biegacze wystartują w tym roku na trzech dystansach: 10km, 25 km i 50 km.

Ultra Kamieńsk to jeden z pierwszych biegów rozgrywanych na terenie województwa łódzkiego po przerwie spowodowanej pandemią. Zapisy do zawodów uruchomione zostały miesiąc temu, a listy startowe bardzo szybko zapełniły się stęsknionymi za rywalizacją biegaczami.

Fajnie, że udało się organizatorom przygotować zawody na Górze Kamieńsk, będzie to mój pierwszy start od 8 marca – mówi Krzysztof Pietrzyk, który zmierzy się z trasą 10 km, dodając – za tydzień wybieram się na Mistrzostwa Polski w biegach górskich, które odbędą się w ramach Biegu na Wielką Sowę, więc start w Górskiej Dyszce będzie idealnym sprawdzianem.

Organizatorem Ultra Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport, a partnerami Gmina Kamieńsk, Starostwo Powiatowe w Radomsku i Nadleśnictwo Bełchatów.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl oraz na profilu imprezy na Facebook’u gdzie można znaleźć wiele ciekawostek związanych z wydarzeniem.

Program zawodów:

Sobota – 01.08

16:30 – otwarcie biura zawodów dla Górskiej Dyszki
18:00 – zamknięcie biura zawodów dla Górskiej Dyszki
18:30 – start Górskiej Dyszki
20:00 – dekoracja zwycięzców Górskiej Dyszki

Niedziela – 02.08

8:00 – otwarcie biura zawodów dla Ultra Kamieńsk
9:00 – zamknięcie biura zawodów dla Ultra Kamieńsk
9:30 – start Ultra Kamieńsk
9:30 – otwarcie biura zawodów dla Półmaratonu z hakiem
10:30 – zamknięcie biura zawodów dla Półmaratonu z hakiem
11:00 – start Półmaratonu z hakiem
~13:30 – pierwsi zawodnicy na mecie **
17:00 – zakończenie imprezy

**dekoracje odbywać się będą po przybiegnięciu pierwszych trzech kobiet i mężczyzn na każdym z dystansów.

Powiązane Posty