6.Trail Kamieńsk już w niedzielę

W najbliższą niedzielę startuje 6.Trail Kamieńsk, do której zgłosiło się ponad 500 biegaczy z całej Polski. Rywalizacja na najwyższej górze w centralnej Polsce toczyć się będzie na dwóch dystansach – 6 km i 30 km.

– Cieszymy się, że pomimo rocznej przerwy, zimowa edycja naszej imprezy cieszy się dużym zainteresowaniem – mówi Bartłomiej Sobecki organizator Trail Kamieńsk, dodając – na starcie stanie ponad 500 zawodników, co jest drugim wynikiem w historii imprezy. Listy startowe zamknęły się jeszcze przed zawodami, do tego rywalizacja toczyć się będzie w prawdziwie zimowych warunkach.

Trail Kamieńsk to możliwość sprawdzenia się na górskiej trasie w centralnej Polsce, ale również forma przygotowań do wiosennych startów.

Fajnie, że impreza wróciła do kalendarza, będzie można się sprawdzić w biegu górskim co po pierwsze urozmaici trening, ale i pozwoli porywalizować na ciekawej trasie – mówi Krzysztof Pietrzyk z Pietrzyk Running Team, dodając – start w Trail Kamieńsk to dla mnie i moich zawodników jeden z etapów przygotowań do wiosennych startów.

Organizatorem Trail Kamieńsk jest Stowarzyszenie Bądź Aktywny, a współorganizatorami OSIR Góra Kamieńsk i firma inesSport. Honorowy patronat nad Trail Kamieńsk objął Burmistrz Kamieńska – Pan Bogdan Pawłowski oraz Starosta Powiatu Radomszczańskiego – Pani Beata Pokora.

Szczegółowe informacje dotyczące zawodów dostępne są na stronie www.ultrakamiensk.pl, dodatkowe informacje znajdują się również na profilu imprezy na Facebook’u.

Program zawodów:

8:30 – otwarcie biura zawodów

9:45 – zamknięcie biura zawodów (30 km)

10:00 – zamknięcie biura zawodów (6km)

09:50 – odprawa dla zawodników

10:10 – start 30 km

10:40 – start 6 km

~11:10 – pierwszy zawodnik na mecie – 6 km

~12:15 – pierwszy zawodnik na mecie – 30 km

11:35 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 6 km

13:30 – dekoracja zwycięzców (K i M) na dystansie 30 km

14:40 – zakończenie imprezy

Powiązane Posty