II Biegówki w centrum Polski

Klub „O co biega” zaprasza na kolejną edycje jedynych zawodów „II Biegówki w centrum Polski” w narciarstwie biegowym w województwie łódzkim. Impreza jest idealną szansą na rywalizację na nartach bez potrzeby wyjazdu w góry jak i ze względu na nie wymagającą trasę okazją na bliższe zapoznanie się z narciarstwem biegowym.

Jeśli prognozy pogody się sprawdzą i od czwartku zacznie w Pabianicach padać śnieg w niedzielę 23 stycznia zorganizowane przez klub O co Biega zostaną zawody II Biegówki w centrum Polski – jedyne zawody w narciarstwie biegowym w naszym województwie. Zawody zorganizowane zostaną na terenie boisk przy ulicy Żeromskiego 17.
Planowane dystanse to 5 km dla mężczyzn i 3 km dla kobiet w stylu klasycznym i dystans 5 km OPEN w stylu łyżwowym. Trasa jest płaska i łatwa. Idealna nawet dla nowicjuszy i początkujących. Dodatkowo będzie możliwość wypożyczenia nart po wcześniejszym uprzedzeniu w mailu.

Każdy zawodnik dostanie medal. Dodatkowo przygotowane są puchary dla najlepszych pabianiczan. Pierwsza edycja odbyła się na Lewitynie w 2018 roku. Zgromadziła 30 zawodników z całego województwa. Zawody wygrał Marek Cygan z Łodzi w obu kategoriach. Wśród kobiet Magdalena Jaśkiewicz z Pabianic. Z Pabianiczan najlepszy był Robert Lewera w stylu klasycznym, Dawid Jurga w stylu łyżwowym.
Link do eventu na facebooku https://www.facebook.com/events/345576487383046 Jeśli śniegu nie będzie zapasowy termin to 6 lutego.

Powiązane Posty