10. DOZ Maraton Łódź – trasa

Po trzech latach oczekiwania, powoli zbliżamy się do startu w 10. DOZ Maraton Łódź. Zawodników planujących udział w biegu maratońskim zawsze interesuje trasa i każdy zastanawia się czy będzie szybka, atrakcyjna, czy będzie w centrum miasta, czy będzie miała dużo zakrętów. Już dzisiaj chcemy rozwiać wszelkie wątpliwości i zaprezentować trasę 42km i 195 metrów.


Meta, jak zawsze podczas DOZ Maraton Łódź, będzie ona usytuowana w Atlas Arenie. Podczas pokonywania kolejnych kilometrów trasy, zawodnicy będą mogli podziwiać Łódź, zarówno jej część historyczną jak i tę nowoczesną, ponieważ przebiegać będziecie w pobliżu Manufaktury i Pałacu Poznańskiego(dzisiaj Muzeum Miasta Łodzi), przebiegniecie ulicą Piotrkowską i obok łódzkich familioków.

Podczas biegu będzie można zobaczyć nowo oddane dwa stadiony łódzkich zasłużonych drużyn – Widzewa Łódź oraz ŁKS. Trasa przebiegać będzie też w okolicy Dworca Fabrycznego oraz nowego centrum miasta EC1. Oczywiście nie zabraknie odcinków trasy przebiegających w terenie zielonym. Ostatnie kilometry zawodnicy będą pokonywać obok nowego ORIENTARIUM na terenie łódzkiego ZOO.

Przypominamy, że oprócz królewskiego dystansu można wystartować w biegach towarzyszących takich jak: bieg na 10 km, sztafeta 6 osobowa oraz sztafeta 2 osobowa. Szczegóły i regulaminy poszczególnych biegów znajdziecie na naszej stronie www.lodzmaraton.pl

materiały organizatora

Powiązane Posty