LZS Justynów na Mistrzostwach Polski w nordic walking

12-osobowa drużyna LZS JUSTYNÓW w minioną sobotę 24.08 wzięła udział w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Nordic Walking w Złotoryi. Była to jedyna tak liczna ekipa reprezentująca nie tylko gminę Andrespol ale całe województwo łódzkie. Drużyna przygotowana w jednolitych, imiennych koszulkach z logo klubu LZS JUSTYNÓW prezentowała się bardzo profesjonalnie.Rywalizację rozpoczęły dzieci na dystansie 250m. W ich przypadku oceniona była prawidłowa technika a nie czas przemarszu.

O 9.30 na trasę wyruszyli zawodnicy, którzy mieli do pokonania 4km ( jedno okrążenie ). Spośród startujących z LZS JUSTYNÓW dystans ten pokonał prezes klubu – Andrzej Lasota. Trasa nie była łatwa ( szczególnie dla nas, trenujących na płaskim terenie ) – dwa ostre podejścia pod górę i bardzo strome, niebezpieczne zejścia. Duża część trasy przebiegała poprzez skoszone łąki, co nie ułatwiało zadania naszym stawom skokowym, skręcanym na wszelkie możliwe sposoby. Do tego błoto i kałuże, bo dzień wcześniej Złotoryja przywitała nas burzą i ulewą.

Na trasie w określonych odległościach ustawieni byli sędziowie, którzy rozdawali ostrzegawcze, żółte kartki.

Godz.10.30 to czas wymarszu na 8km ( 2 okrążenia, 4 razy pod grę ). Z Justynowa pomaszerowało aż 11 osób na 124 uczestników na tym dystansie. Wszyscy ukończyli zawody i pokonali tę ciężka trasę, otrzymując na mecie pamiątkowe medale. 

Nasza zawodniczka Karolina Lasota zajęła II miejsce w kategorii K18 z czasem 1:03:58. GRATULUJEMY!

Marsz na 16km rozpoczął się w samo południe i wymagał od zawodników naprawdę dobrej kondycji i przygotowania. Już za rok drużyna z LZS Justynów z pewnością weźmie udział w marszu na tym dystansie.

Mistrzostwa zakończyło rozdanie pucharów zwycięzcom w poszczególnych kategoriach oraz losowanie atrakcyjnych nagród m.in.:

vouchera o wartości 1500,-zł do ośrodka ZDROWOTEL w Łebie, kilkudniowej wycieczki do EUROPARLAMENTU, kijów do NW i wielu innych nagród rzeczowych. Wybrano również najstarszego uczestnika zawodów z rocznikiem 1934.

Podczas Mistrzostw panowała wspaniała atmosfera. Zawodnicy i kibice z całej Polski dopingowali nie tylko swoich zawodników ale wszystkich, którzy znajdowali się na trasie. Pogoda z lekkim wiatrem i słońcem idealnie wpasowała się we wspaniałą imprezę, jaką niewątpliwie były Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Nordic Walking w Złotoryi.

 

Pozdrawiam

Dorota Lasota

Powiązane Posty