Ponad 200 zawodników pobiegło ulicami Kleszczowa

Ponad 200 zawodników stanęło na starcie biegu „Kleszczów na Piątkę” rozgrywanym na szybkiej atestowanej 5 km trasie ze startem i metą na gminnym stadionie. Bieg główny poprzedziły biegi dziecięce rozgrywane na bieżni na czterech dystansach od 100 do 800 m. Po rywalizacji najmłodszych punktualnie o godzinie 12 wystartował bieg główny. Od samego początku o zwycięstwo walczyli Artur Kozłowski, Tomasz Osmulski i Tomasz Szymkowiak. Zwycięzcą został zawodnik z Sieradza, który na 3 km mocno zaatakował i samotnie podążał do mety. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Szymkowiak, a na trzecim Tomasz Osmulski. Wśród Pań rywalizacja o zwycięstwo od startu do mety toczyła się pomiędzy Agnieszką Mierzejewską i Justyną Korytkowską o triumfie zdecydował mocny finisz na stadionie. Jako pierwsza linię mety minęła Agnieszka z 6 sekundową przewagą nad Justyną. Na trzecim miejscu uplasowała się Maria Sławik. Uzyskane rezultaty przez zwyciężców oraz wiele rekordów życiowych potwierdziły, że trasa w Kleszczowie sprzyja szybkiemu bieganiu.

Na starcie nie zabrakło reprezentantów Gminy Kleszczów wśród których najszybsi okazali się Marta Olczyk i Mateusz Urbaniak reprezentujący klub LKS Omega Kleszczów. Na mecie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale zarówno w biegach dziecięcych jak i w biegu głównym.

Zwody zostały zorganizowane przez LKS Omega Kleszczów przy pomocy Gminy Kleszczów, Aquaparku „Solpark”, Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kleszczowie oraz Komendy miejscowej Policji.. Wykonawcą  biegu „Kleszczów na Piątkę” była firma inesSport.